Darts-vb: Price győzelemmel kezdett, de megizzasztották

2021.12.15. 23:57
Gerwyn Price keményen küzdött Ritchie Edhouse ellen, s végül győzött (Fotó: Getty Images, archív)
Győzelemmel kezdett a címvédő walesi Gerwyn Price a londoni Alexandra Palace-ban szerdán kezdődött PDC-dartsvilágbajnokságon, amelynek nyitó napján Ricky Evans, valamint a 2011-ben és 2012-ben győztes Adrian Lewis is továbbjutott.

A 20.10 órás tervezetthez képest tíz perc csúszással rajtolt a vb, amelynek a nyitó mérkőzésén két angol, Ritchie Edhouse és Peter Hudson küzdött azért, hogy az esti program záró meccsén megküzdhessen a tavalyi bajnok Gerwyn Price ellen. Az első szettet a világranglista 80. helyén tanyázó Edhouse nyerte, ám a papíron esélytelenebbnek tartott Hudson behúzta a következő kettőt, tehát mindössze három legre került a győzelemtől. De nem tudott élni az előtte adódott lehetőséggel, Edhouse-é lett a következő két szett, aki gyengének nevezhető, 84.26-os átlaggal 3:2-es diadalt aratott.

Price ellen ennél jóval több kellett. S bizony jól is játszott Edhouse! A világelsőnek eleinte problémája adódott a kiszállókkal, hat nyílból egyet sem dobott be, így az angol 3:0-s sikert ért el a 32 közé jutásért zajló küzdelem első szettjében. A negyedik legben Price először találta meg a kiszállást érő dupla mezőt (1:0), ám Edhouse egyeníltett (1:1). Fej-fej mellett haladtak a játékosok, és a második szett végül Price-é lett (1:1). A harmadik felvonásban egyértelműen az angol kezdett jobban, az első és – miután Price három nyilat rontott kiszállóra – a második leg is az övé lett. Ellenben a harmadikkal és a negyedikkel, amelyeket a walesi jó játékkal behúzott (2:2). Price végül megérdemelten, 130-as kiszállóval szerezte meg a 2:1-es szettvezetést. A címvédő gyorsan le akarta zárni a negyedik játékrészt, rátalált önmagára, leget sem engedett riválisának, és 3:1-es diadalt aratott.

A kanadai Matt Campbell megizzasztotta a kétszeres világbajnok Adrian Lewist. Az első szettben rögtön 2:0-s előnyre tett szert, s hiába egyenlített Lewis, az utolsó leg a kanadaié lett, aki így 1:0-ra vezetett. A 2011-ben és 2012-ben győztes angol összességében nem játszott rosszul, 94.42-es átlagot produkált – a második szettben 3:0-ra, míg a harmadikban és a negyedikben egyaránt 3:2-re győzött, így a 3:1-es szettarány az ő továbbjutását eredményezte. Lewis csütörtök este 23 órakor a szintén kétszeres világbajnok Gary Anderson ellen játszik a 32 közé jutásért.

Nem okozott különösebb problémát az indiai Nitan Kumar Ricky Evansnek. A világranglista 40. helyén álló angol 96.20-as átlaggal sima, 3:0-s diadalt aratott vetélytársával szemben. Kumar mindössze két leget nyert, s Evanstól jócskán lemaradva, 83.80-as átlagot ért el. Az angol Cristiano Ronaldo híres gólörömére emlékeztető ugrással ünnepelte a továbbjutást. Íme: