A Toulouse elfojtotta a Biarritz bosszúvágyát

Vágólapra másolva!
2011.04.10. 21:34
null
A Szentek az elődöntőbe mentek (Fotó: Reuters)
Címkék
A rögbi Heineken-kupa – a sportági Bajnokok Ligája – negyeddöntőjében az előző kiírás fináléja is megismétlődött, úgy a párosítást, mint annak végkifejletét tekintve, hiszen a címvédő Toulouse elbúcsúztatta az akkori döntőbeli riválisát, a Biarritzot.

A tavalyi döntőt Párizsban, az idei negyeddöntőt vendégségben, még csak nem is országon belül, hanem kedvcsinálóként Spanyolországban, azon belül is San Sebastiánban vívták meg a felek, már csak a semlegesség végett is. A Toulouse célokra is koncentrált, a Biarritz viszont Dimitri Yachvili rúgásaiban bízott. A mérkőzés így is döntetlennel zárult, aztán Yannick Nyanga 99. percben szerzett célja zárta le a drámát a hosszabbításban.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a rögbi 2010-2011-es Heineken-kupát?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Franciaország déli, baszkok és katalánok által is sűrűn lakott részén különösen népszerű a rögbi, így az sem keltett meglepetést, hogy a másik francia háziderbit Barcelonában játszották le. Méghozzá az Espanyol volt katlanjában, a Montjuicon lévő Olimpiai Stadionban, ahol 55 ezer néző előtt a Perpignan szerte foszlatta a klasszisokkal – köztük az ezúttal tíz pontot szerző Jonny Wilkinsonnal – megerősített Toulon kupaálmát. Utóbbiak hiába vittek három célt, Jérome Porical rúgásaiból – 2/2 célbónuszból és 5/8 büntetőből – szépen megélt a Perpignan.

Az angol klubok közül a Milton Keynesbe átruccanó Northamtpon Saints cél+célbónusz+büntető tízpontos klasszikussal volt jobb ír ellenfelénél. A dublini Aviva Stadionban ellenben a Leinster leginkább Jonathan Sexton büntetőinek köszönhetően – az egyik kétkapufás volt – ejtette ki a Leicester Tigerst.

HEINEKEN-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Biarritz (francia)–Toulouse (francia) 20–27 – h.u.
Northampton (angol)–Ulster (ír) 23–13
Leinster (ír)–Leicester (angol) 17–10
Perpignan (francia)–Toulon (francia) 29–25
AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁPRILIS 30. VAGY MÁJUS 1.)
Northampton (angol)–Perpignan (francia)
Leinster (ír)–Toulouse (francia)

 

Legfrissebb hírek

Ádám Martin: Ha a szurkolók üzenhetnek nekem, én is üzenhetek nekik

Labdarúgó NB I
3 perce

Windecker József „idegállapotba került”, még sosem volt hosszabbításos meccse

Labdarúgó NB I
28 perce

Szappanos elárulta, mikor döntötte el, mit tesz Pesics tizenegyesénél

Labdarúgó NB I
28 perce

Bárány Donát: Sosem akarom átélni a kiesést

Labdarúgó NB I
39 perce

Elhagyja öt év után Franciaországot a kanadai csatár – hivatalos

Francia labdarúgás
51 perce

NHL: hosszabbításban jutott tovább a Vegas ellen az Oilers

Amerikai sportok
59 perce

Ligue 1: angol válogatott védővel erősített a Monaco

Francia labdarúgás
1 órája

Tokaji Viktor: Fontos, hogy elég információt adjunk át, de ne túl sokat

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik