
Szvitacs Alexa (Fotó: MOATSZ)
Szvitacs Alexa és Kovács Ádám révén két ezüstérmet szereztek a magyarok a lengyelországi Wladyslawowóban rendezett, múlt heti para-asztalitenisz világkupaversenyen.
A kategória-összevonások miatt nehéz helyzetben voltak a magyarok, Szvitacs Alexa például 10-es kategóriájú versenyzőkkel játszott végig, így óriási eredmény, hogy döntőt vívhatott a brazil Bruna Alexandrével (0:3) – adta hírül a Magyar Asztalitenisz Szövetség honlapja.
Kovács Ádám és a japán Vada Nacuki a 11-es kategóriában, vegyes párosban küzdött, és megnyerve a csoportjukat, majd az elődöntőjüket jutottak a fináléba. Ebben nagy csatában maradtak csak alul egy ukrán duóval szemben (2:3).
Legfrissebb hírek

Asztalitenisz: András Csaba párosban is búcsúzott
Egyéb egyéni
2026.06.11. 16:23

Kóczián Éva 90 éves lett
Egyéb egyéni
2026.05.25. 13:45

Póta Georgina: A pingpong újra menő lehet, mint régen
Egyéb egyéni
2026.05.21. 14:45
Ezek is érdekelhetik




