Öttusa: négy éremmel, közte három arannyal zártak a magyarok az U24-es Eb-n

2023.11.26. 17:16
null
Taroltak a magyarok az U24-es Eb-n (Fotó: Facebook/Magyar öttusaszövetség)
Címkék
Három arany- és egy ezüstérmet nyertek a magyarok a 24 éven aluliak lengyelországi öttusa Európa-bajnokságán, Drzonkówban.

A hazai szövetség Facebook-oldalának beszámolója szerint győzött egyéniben Erdős Rita és Gáll András, illetve vegyes váltóban a Mészáros Emma, Gáll András páros. Utóbbi versenyben eredetileg Erdős Rita és Viczián Bence ért elsőként célba, de az olasz Federico Alessandro menet közben egy körrel hamarabb állt be a lőállásba, ezzel összezavarta a közvetlenül mögötte futó Vicziánt és a német Marc Spletzert, akik követték őt, így utólag mindhárom duót kizárták, s a negyeddikként végző másik magyar kettősé lett az aranyérem. A fedett pályán rövid, 150 méteres köröket alakítottak ki, ez okozta a nehézséget.

A férfiak versenyében a Gáll, Viczián, Gyurka Márk Manó trió második lett, a verseny eredményközlője alapján mindössze három ponttal lemaradva az ukránoktól.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
17 órája

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka a 4., Erdős Rita a 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
21 órája

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
2026.06.27. 16:55

Öttusa: Tárkányi Zsombor lemaradt a fináléról a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
2026.06.27. 13:50

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
2026.06.27. 12:08

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
2026.06.26. 17:01

Guzi Blanka és Erdős Rita is bejutott a fináléba az A-csoportból a budapesti vk-döntőn

Egyéb egyéni
2026.06.26. 13:27

Öttusa: Minden percét élveztem a hazai vk-versenynek – Erdős Rita

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:18
Ezek is érdekelhetik