Grappling: egy felnőtt és négy utánpótlás magyar érem a vb-n

2023.08.28. 12:35
Tóth Zoltán bronzérmet nyert a varsói grappling világbajnokságon (Fotó: Facebook/ Magyar Grappling Szövetség)
A magyar válogatott öt érmet nyert a Varsóban rendezett grappling világbajnokságon.

A Magyar Grappling Szövetség hétfői tájékoztatása szerint a felnőttek egyetlen érmét Tóth Zoltán szerezte a gi szabályrendszer 71 kilogrammos súlycsoportjában, ahol harmadik helyen zárt.

Az U20-as korosztály no gi versenyében a női 71 kilóban Tóth Boglárka aranyérmet nyert, míg a férfiaknál Nagy Lőrinc mindkét szabályrendszerben felállhatott a dobogó legalsó fokára. Az U17-eseknél pedig Polyák Szabolcs a 76 kilós kategória gi küzdelmeiben lett harmadik.

A földharcra épülő küzdősport szerepel a Küzdősportok Világjátékának (World Combat Games) programján is, melyet október 20. és 30. között Szaúd-Arábia fővárosában, Rijadban rendeznek.