Golf: a 147. profi versenyén nyert először, debütálhat a Mastersen

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.04.04. 10:10
J. J. Spaun (Fotó: AFP, archív)
Az amerikai J.J. Spaun pályafutása első győzelmét szerezte meg vasárnap a profi golfozók legrangosabb sorozatában (US PGA Tour).

A 31 éves amerikai játékos a San Antonióban rendezett, 8.6 millió dollár összdíjazású Valero Texas Openen győzött, ezzel karrierje 147. PGA-viadalán először végzett az élen.

Az újdonsült bajnok októberben még csak 396. volt a világranglistán, és egy idénnyel ezelőtt csak az utolsó versenyen tudta megőrizni tagságát a legjobbak között. Mostani diadalának köszönhetően azonban – pályafutása során először – elindulhat a csütörtökön rajtoló augustai Mastersen, a golfozók négy Grand Slam tornájának egyikén.

Spaun mostani győzelméért 1.54 millió dollárral (514 millió forinttal) gazdagodott.