Öttusa: ötödik a vegyes váltó, a mieink az éremtábla élén

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2021.07.11. 19:02
Simon Sarolta Bereczki Richárddal ötödik lett vegyes párosban (Fotó: Tumbász Hédi, 2019)
Az ötödik helyen végzett a Simon Sarolta, Bereczki Richárd kettős vasárnap vegyes váltóban az oroszországi öttusa Európa-bajnokságon, Nyizsnyij Novgorodban.

A záró napi versenyben a magyarok 2:07.78 perccel hetedikek lettek a 2x100 méteres úszásban, majd 14 győzelemmel és 22 vereséggel a vívásban is. A lovaspályán a lehetséges 300-ból elért 281 pontjuk a harmadik legtöbb volt, végül 11:11.00 perccel a kombinált számban is - melyben mindkét váltótagnak 2x800 métert kellett futnia két lövősorozattal megszakítva - harmadikként végeztek a nyolc duót felvonultató mezőnyben.

A dobogóra az oroszok, a litvánok és az olaszok állhattak fel.

ÖTTUSA EURÓPA-BAJNOKSÁG, NYIZSNYIJ NOVGOROD
Vegyes váltó
Európa-bajnok:
Oroszország (Anasztaszija Csisztyakova, Kiril Beljakov) 1455 pont
2. Litvánia (Ieva Serapinaite, Justinas Kinderis) 1436
3. Olaszország (Irene Prampolini, Valerio Grasselli) 1409
...5. Magyarország (Simon Sarolta, Bereczki Richárd) 1392 (úszás: 2:07.78 perc/295 pont, vívás: 14 győzelem/22 vereség/187 pont, lovaglás: 281 pont, lövészet-futás: 11:11.00 perc/629 pont)

A magyar válogatott három arannyal, egy ezüsttel és két bronzzal az élen végzett az oroszországi Európa-bajnokság éremtáblázatán.