Csupasport: a hegy gyógyító ereje – szinte újra látott

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2020.04.23. 19:32
Címkék
Első vak spanyolként hódította meg az északi sarkvidéket Javier Rojas, aki már gyerekként is imádta a hegymászást, ám egy öröklött gyerekkori betegség következtében fokozatosan elvesztette a látását.

Javier Rojas gyerekkora óta imádja a hegyeket, nyolcéves kora óta cserkész volt Zaramagában, ám egy gyerekkori, a családja nagy részét érintő rendellenesség miatt fokozatosan elvesztette a látását. Pedig még jogosítványa is volt, amit magától adott le, miután egyik reggel pékárut szállítva szinte semmit sem látott a ködben.

Annyira megijedt, hogy valakinek bajt okoz, hogy a munkáját is otthagyta. Később tovább romlott az állapota, már írni és olvasni sem tudott, így kénytelen volt lemondani a hegymászótúrákról is.

Pár évvel később mégis teljesített egy expedíciót Norvégiában, az északi sarkvidéken, hogy hogyan, azt elolvashatják a Csupasporton.

Oldalunkon ezen kívül beszámolunk a Groove Trails új, innovatív instant túráiról is.

Legfrissebb hírek

A szervezők úgy készülnek – szombaton Balaton-átúszás

Csupasport
Tegnap, 7:08

Hét magyar jet-ski-érem a hazai világversenyen!

Csupasport
2026.07.20. 06:00

A gyomorproblémája ellenére győzött a vajdasági huszonnégy óráson

Csupasport
2026.07.19. 07:14

10 500 résztvevő, a világ leghosszabb tavi hajófolyosója – jön a 44. Lidl Balaton-átúszás

Csupasport
2026.07.14. 17:41

Az uszonyosúszó-világbajnok Kiss Nándor már a Balaton-átúszásra készül

Csupasport
2026.07.13. 16:14

A béke kerékpáros nagykövete – Hosszú Kávé Zelei Józseffel

Képes Sport
2026.07.12. 08:33

Jön az ország egyik legkülönlegesebb úszóversenye – hatszázan a Dunában

Csupasport
2026.07.02. 18:11

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
2026.06.28. 04:30