Csupasport: csak semmi felesleges – tévé helyett futás

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2020.03.15. 17:23
Címkék
Ultrafutóként is bontogatja már a szárnyait Oertel Nándor, azaz 42k Nándi, ahogy a futók ismerik, aki a saját futóklubjának szeretett volna egyenpólót, de túl kicsinek bizonyult a lerendelt mennyiség, így nem álltak szóba vele sehol. Ezért aztán létrehozta a saját márkáját.

„Az egész úgy kezdődött, hogy a három-négy fős péceli futócsapatunknak szerettem volna pólót csináltatni, de leráztak mindenhol, hogy ez túl kis mennyiség. Ezen felbosszantottam magam és elkezdtem utánanézni, milyen technológiákkal lehet gazdaságosan akár egy-egy darabot is gyártani" – kezdi a történetét Oertel Nándor, a Spartathlon Magyar Csapat hivatalos egyenpólójának felelőse.„Az egész úgy kezdődött, hogy a három-négy fős péceli futócsapatunknak szerettem volna pólót csináltatni, de leráztak mindenhol, hogy ez túl kis mennyiség. Ezen felbosszantottam magam és elkezdtem utánanézni, milyen technológiákkal lehet gazdaságosan akár egy-egy darabot is gyártani" – kezdi a történetét Oertel Nándor, a Spartathlon Magyar Csapat hivatalos egyenpólójának felelőse.

Ma már segítenek a teljes folyamat során, a tervezéstől a megvalósításig, ami szerinte szuper érzés, és amellett, hogy nagyon jól bírja a terhelést, azt is fantasztikus dolognak tartja, hogy imádja a munkáját.

„Sokszor egy versenyen az is segít átbillenteni a holtponton, ha olyan pólókat látok másokon, amelyek a mi műhelyünkben készültek. Olyat alkotok, amilyet a futó szeretne, vagy még jobbat!” –mondta a Csupasportnak, amelyen a teljes riporton kívül bloggerünk, Vágó Bogi elmélkedik és ad tanácsokat arról,hogyan készüljünk a futásokraezekben a "vírusos" időkben és arról,hogyan edzenek a legnagyobb futballsztárokakkor, amikor minden bajnokság szünetel.

Legfrissebb hírek

Csaknem 90 ezer kilométer és több mint tízezer résztvevő a futókörök napján

Csupasport
2026.05.17. 14:25

Törőcsik Zsófia a május végén kezdődő budapesti vb-n is mindent belead

Csupasport
2026.05.15. 15:18

Mosolyogva és lelkesen teljesítették a Kört

Csupasport
2026.05.14. 08:46

Berlin Maraton: az idén is rajthoz áll a címvédő és világcsúcstartó Sabastian Sawe

Csupasport
2026.05.13. 13:50

Teszteltük a kifejezetten futóknak készített innovatív okosórát

Csupasport
2026.05.08. 11:36

A hétvégén rendezik a Balaton-felvidéki Bringafesztivált

Csupasport
2026.05.07. 16:21

Horn Zsanett nem bízott magában, de végül bronzérmes lett az Ultrabalatonon

Csupasport
2026.05.02. 16:52

Törőcsik Zsófia a Fülöp-szigeteki sikerek után a budapesti vb-re fókuszál

Csupasport
2026.04.27. 13:05
Ezek is érdekelhetik