Tokió 2020: a dél-koreaiak nem akarnak napsugaras japán zászlót látni

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.09.11. 15:56
null
A dél-koreaiak szerint számos ázsiai ország lakóiban rossz érzést kelt a zászló (Fotó: AFP)
Dél-Korea azt kérte a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól (NOB), hogy a jövő nyári tokiói olimpián tiltsa be a napsugaras japán zászlók használatát.


A dél-koreai kultúráért, sportért és turizmusért felelős minisztérium levélben fejezte ki csalódottságát Thomas Bachnak, az ötkarikás szervezet elnökének, amiért a japán szervezőbizottság használni kívánja a régi zászlót az olimpia helyszínein.

„A jelkép a Japán birodalom azon korszakát szimbolizálja, amikor az országot a katonai agresszió vezérelte" – fogalmazott Pak Jang Vu miniszter. Hozzátette, a lobogó „a történelmi sebekre és fájdalomra" emlékeztet számos kelet-ázsiai országot, közte Dél-Koreát és Kínát. „Európa polgárait pedig a második világháború rémségeire."

Megjegyezte, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség korábban már kitiltotta ezt a zászlót a rendezvényeiről.

A jelenlegi japán zászlót az 1950-es években vezették be a régi, 16 napsugarat is tartalmazó verzió helyett. Utóbbinak kicsit módosított változatát a Japán Tengerészeti Véderő jelenleg is használja.

Legfrissebb hírek

Thomas Bach: Rendkívüli kiváltság Magyarországon élni

Egyéb egyéni
7 órája

Los Angeles 2028: január 14-től lehet jegyet igényelni

Egyéb egyéni
2025.12.15. 18:49

Sportlövészet: változatlan kvótaszám, változó döntős formátum Los Angelesben

Egyéb egyéni
2025.12.15. 13:51

„A sportolóknak joguk van politikai nyomástól mentesen versenyezni” – fontos NOB-deklaráció a 14. olimpiai csúcsértekezlet után

Egyéb egyéni
2025.12.14. 10:55

Újabb magyar vitorlázók célozták meg az olimpiai szereplést

Egyéb egyéni
2025.12.10. 11:49

Gyulay Zsolt: Számomra nagyon közel van már Los Angeles

Egyéb egyéni
2025.12.09. 10:25

Los Angeles 2028: kétmilliárd dollár felett a befolyt szponzorpénz

Egyéb egyéni
2025.12.07. 12:10

Kuczora Csenge: Jó érzés, hogy továbbra sem kell matekozni

Kézilabda
2025.12.05. 06:53
Ezek is érdekelhetik