Doppingvétség miatt megfosztották a nyári Pánamerikai Játékokon 57 kilogrammban szerzett aranyérmétől Rafaela Silvát, a brazilok olimpiai és világbajnok női cselgáncsozóját.
A 27 éves Silva szervezetében fenoterol nyomaira bukkantak, ezt a szert asztma kezelésére szedik. Azzal védekezik, hogy gyakran érintkezett egy asztmától szenvedő hét hónapos kisbabával, és emiatt akadhatott fenn az ellenőrzésen.
Silva 2013-ban lett világbajnok, 2016-ban pedig ugyancsak Rio de Janeiróban olimpiai bajnok, az ötkarikás menetelése során többek között Karakas Hedviget győzte le a harmadik fordulóban. Az idei Pánamerikai Játékokat július 26. és augusztus 11. között rendezték Limában, majd Silva augusztus 27-én a tokiói vb-n bronzérmes lett.
Legfrissebb hírek

Kerékpár: pozitív lett Makrai Bálint doppingtesztje
Kerékpár
2026.04.17. 09:20

Másfél évre tiltották el a doppingoló olimpiai bajnokot
Téli sportok
2026.04.02. 13:32

Szankciómentes az orosz atlétika
Atlétika
2026.03.24. 15:03
Ezek is érdekelhetik




