Elismerés: a teniszvilágbajnok az év balkán sportolója

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.12.18. 16:08
A férfi teniszezők évzáró világbajnokságán győztes, a világranglistán harmadik Grigor Dimitrovot választották az év balkán sportolójának.

A bolgár nemzeti hírügynökség, a BTA 45. alkalommal szervezte meg a szavazást, amelyen Dimitrov – aki az idény során az ATP-vb mellett három tornát nyert meg és elődöntős volt a Roland Garroson – az ugyancsak teniszező román Simona Halepet, valamint a londoni atlétikai világbajnokság egyik legnagyobb meglepetéseként a férfi 200 méteren győztes török Ramil Gulijevet előzte meg. A voksoláson a térség tíz országának hírügynöksége vett részt.

A 26 éves Dimitrov a birkózó Sztanka Zlateva 2010-es győzelme óta az első bolgár, aki kiérdemelte az elismerést.

A szombaton véget ért labdarúgó-klubvilágbajnokság legjobbjának választott Luka Modric, a Real Madrid horvát játékosa lett a legmagasabban rangsorolt labdarúgó azzal, hogy hatodikként végzett a szavazáson.

Legfrissebb hírek

Megszületett Rafael Nadal második gyermeke

Tenisz
3 órája

Visszalépett a US Opentől a női világranglista 12. helyezettje

Tenisz
9 órája

A bajnokcsináló – sztárportré Darren Cahillről

Képes Sport
2025.08.07. 15:02

Ötmillió dollárt kapnak az egyéni győztesek az US Openen

Tenisz
2025.08.06. 19:36

Piros Zsombor negyeddöntős a cordenonsi tenisztornán

Tenisz
2025.08.06. 19:25

Oszaka tovább menetel, Szvitolina sem állíthatta meg Montrealban

Tenisz
2025.08.06. 09:21

Gálfi Dalma a főtábla küszöbén Cincinnatiben

Tenisz
2025.08.06. 09:01

Fajta Péter elvesztette első challenger-főtáblás meccsét Bonnban

Tenisz
2025.08.05. 18:21
Ezek is érdekelhetik