Sportlövő ob: Péni István ismét az alapban remekelt

MTI MTIMTI MTI
2017.02.12. 18:54
Péni István a csütörtöki junior versenyhez hasonlóan vasárnap a felnőttek között is nemzetközi szintű alaperedmény után lett a döntőben második a Százhalombattán rendezett légfegyveres országos bajnokságon.

Az UTE 20 éves klasszisa a 60 lövéses versenyben 628,3 körrel óriási fölénnyel lett első, a világkupa-győztes, olimpiai ötödik Sidi Pétert kereken négy körrel megelőzve, a döntőben azonban az alapban harmadik, szintén junior korú Vas Péter volt a legjobb. Az ezüstérmes Péni mögött Sidi szerezte meg a bronzot.

A női puskások visszafogott eredményeket lőttek az alapversenyben, Biatovszki Mirának 412,8 kör is elég volt az első helyhez. A döntőt aztán Szijj Katinka nyerte meg Gáspár Lalita és riói olimpikon Miskolczi Julianna előtt.

Az ob a harmadik, egyben utolsó válogató volt a maribori, márciusi Európa-bajnokságra. A válogatási elvek szerint a három válogatóból mindenkinek a két-két legjobb alaperedményét veszik figyelembe, és az ez alapján kialakult sorrend dönt az utazók kilétéről.

Győrik Csaba szövetségi kapitány a jövő héten tesz javaslatot az Eb-csapatra, melyről szerdán tárgyal majd a magyar szövetség elnöksége.