Haláleset: megölték a birkózót, aki az ISIS-hez csatlakozott

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.09.30. 12:55
Chamsulvara Chamsulvarayev története egészen hihetetlen fordulatot vett, miután az Oroszországban született, de azerbajdzsáni színekben versenyző birkózó visszavonult a profi sporttól. Az olimpián is résztvevő atléta előbb csatlakozott az Iszlám Állam iszlamista terrorszervezethez, majd most életét vesztette.

Chamsulvarayev Oroszországban született, ám hamar ráébredt, hogy hazája zászlaja alatt nem lesz esélye befutni, így Azerbajdzsánba költözött, és felvette az állampolgárságot.

Az azeriekkel nyert Európa-bajnokságot, de volt ezüstérme világbajnokságon is, sőt, a 2008-as olimpiára is kijutott.

A birkózó 2014-ben döntött úgy, hogy visszavonul a profi sporttól, és továbbra is ismeretlen okok miatt csatlakozott az Iszlám Államhoz, ahol meg nem erősített információk szerint öngyilkos merénylők kiképzésében segédkezett.

Az Irakban élt korábbi sportoló egybehangzó azeri lapértesülések szerint egy légi bombázás során vesztette életét a minap.

A halálhírét azóta Twitteren, és a brit sajtóban is megerősítették.


Legfrissebb hírek

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 13. rész: Repka Attila

Egyéb egyéni
1 órája

Kuramagomedovot megállította az olimpiai bajnok, kiesett a vb-n

Birkózás
1 órája

Bajcajev Vlagyiszlav bronzmeccses a birkózó-világbajnokságon

Birkózás
7 órája

Muszukajev Iszmail: Komoly ok nélkül sosem viselkednék így

Birkózás
7 órája

Muszukajev és Bajcajev is egyetlen győzelemre van a vb-bronzmeccstől

Birkózás
22 órája

Bajcajev és Muszukajev is a vigaszágra vár a zágrábi vb-n

Birkózás
Tegnap, 13:18

Rekordszámú magyar kiemelttel kezdődik szombaton a birkózó-vb

Birkózás
2025.09.12. 16:37

Losonczi Dávid: Már nem arra megyek, hogy mindenkit agyonverjek

Birkózás
2025.09.12. 11:24
Ezek is érdekelhetik