Golf: jön a tízmilliós csata, Woods a fődíj közelébe ugrott

2013.09.17. 15:34
Zach Johnson a megnyert trófeákkal Conway Farms Golf Clubban (Fotó: Reuters)
Az amerikai Zach Johnson nyerte meg a profi golfozók amerikai körversenyének magyar idő szerint kedd hajnalban véget érő, eső miatt elhúzódó illinois-i viadalát, és egy tornával az idényzáró Tour Championship előtt feljött az összetett rangsor negyedik helyére. Az év eredményeit összesítő FedEx-kupában újra a világelső Tiger Woods vezet.

A második fordulóban kiváló játékkal 59 ütéses álomkört teljesítő Jim Furyk kétütéses előnnyel fordult az utolsó nyolc szakaszra, de három bogeyt is ütött a folytatásban, így nemcsak a bogey-mentes negyedik kört futó Zach Johnson, hanem Nick Watney is megelőzte. Johnsonnak ez a tizedik diadala a PGA Touron.

A világelső Tiger Woods 275 ütéssel holtversenyben csak a 11. helyen végzett, de ez is elég volt neki ahhoz, hogy visszaszerezze az összetett pontverseny első helyét a svéd Henrik Stensontól, aki a 33. helyezést eredményező hajrábeli hibáiért az ütőjét büntette – egy dühös mozdulattal összetörte.

Az idei PGA Tour harminc legjobb játékosát felvonultató Tour Champioshipet csütörtök és vasárnap között rendezik meg Atlantában, és öt játékos áll úgy az elütőhelyre, hogy a tornagyőzelem egyben a tízmillió dolláros bónusszal járó összetettbeli győzelmet is meghozza számára.

A Tiger Woods, Henrik Stenson, Adam Scott, Zach Johnson, Matt Kuchar kvintett tagjain kívül más is az élen végezhet, de ehhez a potenciális vetélytársak gyengélkedése is szükséges.

Az idén öt versenyt megnyerő Tiger Woods 250 pontos előnnyel várja Atlantát, és még abban az esetben is az év legjobbja lehet, ha csupán a 29. helyen végez – igaz, ehhez szélsőséges feltételegyüttesnek kell teljesülnie.