Egyetlen gól döntötte el a Porto és az Inter párharcát

2023.03.14. 20:55
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében az Inter megőrizte egygólos előnyét az FC Porto otthonában, így továbbjutott.

BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Porto (portugál)–Internazionale (olasz) 0–0
Porto,
Estádio do Dragao, 48 015 néző. Vezette: Marciniak (lengyel)
Porto:
Diogo Costa – Pepe Aquino, F. Cardoso, Marcano, Zaidu (Wendell, 84.) – Eustáquio (A. Franco, 70.), Uribe (Namaso, 84.), Grujics – Evanilson (Toni Martínez, 71.), Taremi, Galeno. Vezetőedző: Sergio Conceicao
Inter: An. Onana – Darmian (Skriniar, 80.), Acerbi, Bastoni (De Vrij, 74.) – Dumfries, Barella (Brozovic, 80.), Calhanoglu, Mhitarjan, Dimarco (D'Ambrosio, 70.) – Lautaro Martínez, Dzeko (R. Lukaku, 70.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
Kiállítva:
Pepe Aquino (90+7.)
Továbbjutott: az Internazionale, 1–0-s összesítéssel

A Porto tizennégyszer kapott ki az európai porondon egy-egy párosítás első mérkőzésén, de csak ötször tudott fordítani...

Ezúttal is hátrányból várhatta a visszavágót, az Inter ugyanis Romelu Lukaku góljával 1–0-ra nyert a San Siróban. A másik portugál óriásnál már a múlt héten örülhettek, hiszen a Benfica az FC Bruges ellen bejutott a nyolc közé. A Porto öt meccséből hármat elveszített az Inter ellen az Bajnokok Ligájában, bár mindhárom vereséget idegenben szenvedte el, odahaza egyszer nyert, egyszer ikszelt – legalább ebbe kapaszkodhattak a hazaiak.

Akik már a harmadik percben veszélyeztettek: Uribe jobbal nem sokkal lőtt félmagasan a bal sarok mellé kissé jobbról, 23 méterről, Onana ujjheggyel még beleért. Az első fél órában hatalmas volt a Porto fölénye, a 19. percben Galeno passzát Eustáquio jobbal a jobb alsó felé rúgta meg, de Onana vetődve megfogta a labdát. A portugál helyzetek dacára nem született gól az első félidőben. A fordulást követően is a Porto dominált, de a gól nem akart összejönni.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

A 77. percben Hakan Calhanoglu lezárhatta volna a párharcot, lövése nyomán a labda azonban a léc fölött suhant el. A hétperces ráadásban a Porto kétszer is bevehette volna Onana kapuját: Marcano kísérleténél az olaszok kapusa már verve volt, de Dumfries óriási mentést mutatott be a jobb alsó előtt. Egy perccel ezután Taremi ötméteres fejesét a jobb oldali kapufára tolta Onana, majd Galeno bal oldali beadását hétről a lécre fejelte Grujics.

A frusztrált hazaiaknál az utolsó pillanatokban Pepe Aquino még kiállíttatta magát, így ért véget az összecsapás – az Inter ott van a legjobb nyolc között. 0–0

Hengerelt ellenben a Manchester City.

A Milan is egy nullás összesítéssel jutott a legjobb 8 közé.

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, TOVÁBBMENT AZ INTER!

90+8. perc Lukaku kiharcol a balon egy kornert. Még egy kis lökdösődés a végére.

90+7. perc Pepe kiáll.

90+7. perc Sergio Conceicao kap sárga lapot reklamálésért. Pepe is, neki a második volt.

90+6. percKAPUFA, LÉC! Taremi ötméteres fejest a jobb oldali kapufára tolja Onana, majd Galeno bal oldali beadását hétről a lécre fejeli Grujics!

90+5. perc NINCS BENT! Marcano lő ballal hétről kapura, Onana már verve, ment a bevetődő Dumfries a jobb alsó előtt.

90+3. perc Wendell az ötösre fejeli a labdát, kissé balról ballal a jobb alsó mellé ollózza a labdát Toni Martínez! Meccslabda?

Hét perc a ráadás!

90. perc Cardoso beadását tízről a léc fölé fejeli Namaso, Francesco Acerbi kapott egy sárga lapot reklamálásért.

86. perc A kameruni Namaso beadása a kapusé. L. Martínez távoli lövése a nézőké.

84. perc Uribe és Zaidu le, Danny Namaso és Wendell be. SC óvatos duhaj, védő helyett védő, középpályás helyett csatár.

84. perc A jobb sarokba lőne kissé balról, 13-ról Grujics passza után Galeno, de vetődve fogja a labdát Onana.

83. perc Lukaku passzol az ötösre, Martínez elől ment bevetődve Pepe.

80. perc Barella és Darmian le, Marcelo Brozovic és Milan Skriniar be. Cserék posztra.

79. perc Pepe lerántja D'Ambrosiót, sárga lap és eltiltás. Az Internél Bastoni, Martínez és Dimarco "sárga lapos".

A másik mai mérkőzésen
MANCHESTER CITY (angol)–RB LEIPZIG (német) – élőben az NSO-n!

77. perc HELYZET!
Martínez passzát az ötös bal sarka elől ballal a léc fölé vágja Calhanoglu.

77. perc Grujics jobbal kapura lő 17-ről, picit jobbról, Onana vetődve fogja a labdát a jobb alsó sarok előtt.

76. perc Folytatja.

75. perc Grujics nagyot rúg Dumfriesba, ápolás a pályán.

74. perc Stefan de Vrij váltja a lesérült Bastonit. A bal combja fáj az olasznak.

70. perc Romelu Lukaku be, Dzeko le. Danilo D'Ambrosio be, Dimarco le. André Franco meg Eustáquióval, Toni Martínez Evanilsonnal pacsizhat az oldalvonal mellett.

69. perc Edin Dzeko lap sárga lapot Pepe lekönyökléséért.

68. perc Pepe és Zaidu 16-os előtte lövése is "blokkoltatik".

68. perc Pepe jobbról ballal laposan ad be, Eustáquio lábáról leperdül a labda az ötösön.

Századosok, sej-haj

62. perc Dumfries indítja Barellát, aki 12-ről, kissé jobbról lő, közbelép Grujics. Dimarco kornerét középre fejeli Barella, fejjel ment Cardoso. Dimarco a léc fölé lő az ötös jobb sarkáról... és lesről.

Miután sorozatban 10 tavaszi idegenbeli meccsen nyeretlen maradt az Inter, az előző 7 párharcban 4-szer is győzött idegenben.

61. perc Pepe keresztpasszával megindul Galeno, szereli őt Dimarco.

57. perc Barella kap egyet Cardosótól, kirepül a pályáról.

55. perc Pepe jobb oldali beadásáról éppen csak lemarad az ötösön Evanilson, Onana a nevető harmadik.

52. perc Barella a 16-os elől jobbal a bal alsó mellé lő. Pepe jobb oldali beadását elharcolja Taremi elől Acerbi. Mhitarjan megindul, szereli Grujics.

50. perc Dumfries lerántja a nadrágot Galenóról szerelés címén.

49. perc Ballal kapura lőne Galeno beadása után Eustáqio, blokkol Bastoni.

48. perc Uribe jobbal kapásból nem sokkal lő a léc fölé 21-ről, középről, Evanilson beadását követően.

46. PERC FOLYTATJUK!

A Porto a hét olyan alkalommal, amikor hátrányba került a párharc első felvonásán, 6-szor kiesett. A kivétel 2019-ben a Roma ellen.

Az Inter az előző 5 olyan alkalommal továbbjutott, amikor nyert a BL-párharc első meccsén. Csak 2006-ban viccelte meg a milánóiakat Manuel Pellegrini csapata, a Villarreal.

E párharc legjobb góllövői:
Adriano 3
Júlio Cruz 2

Forrás: Weltfussball

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+3. perc Pepe jobbról középre ad, a bevetődő Eustáqio éppen csak lemarad a labdáról a kapu torkában. Martínez megindul, de szereli őt Marcano, nem kímélve az éket.

45+1. perc Martínez jobbal éles szögből a kapusba vágja Uribe passzát.

Három perc a ráadás.

45. perc Megindul a balbekk Zaidu, de szereli őt Darmian, a mezőny legjobbja. Szöglet, Dzeko megy hátra, hogy szerelje az ötös előtt Urinét.

40. perc Most Eustáquio indít, de Dumfries szereli acélkeményen a 16-oson belül Galenót.

39. perc HELYZET, de Dimarco bevetődik Evanilson elé az ötös jobb sarkáról érkező, jobblábas lövésre. Grujics indított szépen.

36. perc Dzeko jobb oldali beadása a kapusé.

Az Inter nyolc meccséből mindössze egyet nyert meg a portugál csapatok ellen, és az utolsó két látogatása során mindkét alkalommal veszített Portugáliában. Utoljára 2006-ban, a Sporting CP ellen.

34. perc Matteo Darmian kap sárga lapot a rossz Bastoni-passzal a bal szélen meginduló Galeno fellökéséért.

30. perc Dumfries a jobb szélen, felrúgja őt Zaidu... kirúgás.

28. perc Dumfries tolat, Taremi a 16-os bal sarkáról jobbal a bal alsó mellé lő.

24. perc Uribe beadása Onanáé, de Taremi amúgy is lesen volt. Barella 16-os előtti jobblábas lövése kapuscsemege.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

A Porto öt meccséből hármat elveszített az Inter ellen az UEFA Bajnokok Ligájában, bár mindhárom vereséget idegenben szenvedte el, odahaza egyszer nyert, egyszer ikszelt.

21. perc
Barella passzát Dzeko ballal kapura teszi Cardozo mellől, 15-ről, de Costa vetődve véd a bal alsó előtt!

19. perc Hatalmas hazai fölény, Galeno passzát Eustáquio jobbal a jobb alsó felé rúgja meg, de Onana vetődve fogja a labdát.

12. perc Darmian szereli zseniális becsúszással a bal szélen Uribét.

Sokan nem jutottak be

10. perc Galenót szereli a 16-os előtt Bastoni, megindul, felcsap balszellőnek, a beadása nem jó sem Dzekónak, sem Mhitarjannak.

Az igazi Pepe már 40 éves, az idényben 26 meccset játszott, de összesen csak 2000 percet.

7. perc Evanilsont kell ápolni, rosszul lépett.

A jobbhátvéd Pepe brazil, 26 éves, 15.4 millió euróért vették a Gremiótól, és mindenes szélső.

5. perc
Dimarco bal oldali, ballábas beadását kifejeli középről Cardoso.

3. perc Uribe jobbal nem sokkal lő félmagasan a bal sarok mellé kissé jobbról, 23 méterről. Onana ujjheggyel még beleért.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak kék-fehér mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

Egy kis örökmérleg: 5 meccs, 1 portugál és 3 olasz sikerrel, 5, ill. 7 rúgott góllal.

Eltiltott: a hazai Otávio.

A hazaiaktól Pepe és Joao Mário sérült, a vendégektől Robin Gosens és Dalbert maródi.

Óriási küzdelmet és egy gólt hozott az első találkozó (Fotó: Getty Images)

„Nehéz magyarázni a vereséget azok után, amit ma véghez vittünk. Gratulálok a csapatnak. Reméljük, hogy a következő meccsen a szurkolóink segítségével vissza tudunk jönni” – értékelt az előző meccs után Pepe, a Porto csapatkapitánya. A 39 éves védő szerint a helyzetkihasználás volt a legnagyobb gondjuk: „Két tiszta helyzetünk is volt, amiből gólt szerezhettünk volna. Ha nem lősz gólt az ilyen mérkőzéseken, akkor megfizetsz érte. személyiséget és minőséget mutattunk, de Onana nagyon jó volt a kapuban. Az Internek csak a piros lap után volt több lehetősége, addig mi irányítottuk a játékot. Sokat birtokoltuk a labdát, és helyzeteket teremtettünk.”

A Porto eddig tizennégyszer kapott ki az európai porondon egy-egy párosítás első mérkőzésén, de csak ötször tudott fordítani… Ám ha most fordítana, Portugália két csapatot is delegálna a negyeddöntőbe, a Benfica ugyanis már a múlt héten bejutott a nyolc közé.

A vendégektől Robin Gosens biztosan kihagyja a találkozót vádlisérülés miatt, és Milan Skriniar játéka is erősen kérdéses. Az olasz csapattal szemben a másik jelentős érv, hogy az FC Porto eddig mind a négy hazai mérkőzését megnyerte itáliai csapatok ellen, amióta Sérgio Conceicao az edző. 2019-ben a Romát (3–1), 2021-ben a Juventust (2–1) verte meg, éppen a BL nyolcaddöntőjében, és mindkét gárda ellen továbbjutott, majd a Milant (1–0) győzte le a 2021-es csoportkörben, tavaly pedig a Laziót (2–1) az Európa-liga nyolcaddöntőjének rájátszásában (amely egyébként szintén a portugálok továbbjutásával végződött).

Lehet, hogy a belga csatár, aki egyébként az első felvonás egyetlen gólját szerezte, ismét a kispadon kezd, az Inter pedig a Lautaro Martínez, Edin Dzeko párossal támadhatja a portói kaput.

Meglehet, a korábbi elnök a játékosok közül is kipécézett magának egyet: „Romelu Lukaku formán kívül játszik, és nagyon lassú.”

„Mindig mindenért az edző a felelős, ha nyer, ha veszít a csapat, márpedig az Inter most egy erőnléti, pszichológiai és taktikai válságban van: Simone Inzaghi helyzete nehéz, mert hosszú távon összpontosításra képes csapatot kell összeraknia, különben minden fronton elbukunk” – húzta le a keresztvizet az együttesről a klub korábbi elnöke, Massimo Moratti a Leggónak adott interjújában, a sokadik kritikát megfogalmazva a kék-feketék szakvezetőjével szemben.

Az Inter roppant hektikusan teljesít az elmúlt az időszakban. A naptári évben eddig csak egyszer sikerült egymás után két fordulóban is nyernie a bajnokságban, az utóbbi öt kör mérlege pedig így fest: döntetlen, győzelem, vereség, győzelem, vereség – azaz, a gárda a portugáliai BL-visszavágóra kifejezetten rossz előjelekkel készült, bár ha marad a tendencia, akkor egy győzelem is kifuthat Portóban.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PORTO–INTER MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!