BL: északi vagy brit-szigeteki csapatokat kaphat az FTC a második körben

D. S. B.D. S. B.
2023.06.21. 09:52
Szűkült az FTC második körös ellenfeleinek listája (Fotó: Getty Images)
Mint arról beszámoltunk, a feröeri KÍ ellen kezdi a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjét a Ferencvárosi TC, ám most az Európai Labdarúgó-szövetség szűkítette a lehetséges második körös ellenfelek listáját is a szerdai, újabb sorsolás előtt.

A selejtező első köréből továbbjutó 15 csapat mellé öten csatlakoztak. s két hatos, illetve egy nyolcas csoportot alakítottak ki.

Az FTC és a KÍ párharcának győztese a 2-es csoportba került, ahol a dán FC Köbenhavn, a norvég Molde, a finn HJK és az északír Larne, az ír Shamrock Rovers és az előselejtező győztese, valamint a svéd Häcken és a walesi The New Saints párharcának győztese közül kerül ki az ellenfele.

Így a magyar bajnok a finn–északír, a svéd–walesi párosítás győztese, valamint az ír csapat és az előselejtező párharcának győztese közül kaphat ellenfelet a ma kora délutáni sorsoláson.

A selejtező második fordulójának első mérkőzéseit július 25-én és 26-án, visszavágóit egy héttel később, augusztus 1-jén és 2-án tartják.

Ha az FTC kiesik a Bajnokok Ligájából, akkor az Európa-konferencialiga selejtezőjében folytatja szereplését.

Az FTC lehetséges ellenfelei az Európa-konferencialiga selejtező második fordulójában
Slovan Bratislava (szlovák)–FC Swift Hesperange (luxemburgi); Shamrock Rovers (ír)–az előselejtező győztese; BK Häcken (svéd)–The New Saints (walesi); NK Olimpija Ljubljana (szlovén)–Valmeira (lett)

A BL-SELEJTEZŐ 2. FORDULÓJÁNAK SORSOLÁSI CSOPORTJAI (SORSOLÁS 12 ÓRÁTÓL)
1. csoport
kiemeltek:
Galatasaray (török), Lincoln Red Imps (gibraltári)–Qarabag (azeri), Ballkani (koszovói)–Ludogorec Razgrad (bolgár)
kiemeltek: Zalgiris Vilnius (litván)–Sztruga (északmacedón), Raków Czestochowa (lengyel)–FC Flora Tallinn (észt), NK Olimpija Ljubljana (szlovén)–Valmiera FC (litván)

2. csoport
kiemeltek:
FC Köbenhavn (dán), KÍ (feröeri)–FTC, Molde FK (norvég)
nem kiemeltek: HJK (finn)–Larne FC (északír), Shamrock Rovers (ír)–az előselejtező győztese, BK Häcken (svéd)–The New Saints (walesi)

3. csoport
kiemelt:
GN Dinamo (horvát), Slovan Bratislava (szlovák)–FC Swift Hesperange (luxemburgi), Farul Constanta (román)–FC Sheriff Tiraspol (moldovai), FK Partizani (albán)–Bate Boriszov (fehérorosz)
nem kiemelt: FC Asztana (kazah)–FC Dinamo Tbiliszi (grúz), Hamrun Spartans FC (máltai)–Maccabi Haifa (izraeli), FC Urartu (örmény)–HSK Zrijnszki Mosztar (bosnyák), Arisz Limassol (ciprusi)

A RÉSZTVEVŐK

A kvótakiosztás a 2021–2022-es idény végi – a megelőző öt európai kupaidényben elért eredmények alapján számított – UEFA-országrangsor alapján történt. A 78 résztvevős mezőny a következőképp alakult ki:

• a rangsor első négy helyezettje (Anglia, Németország, Olaszország, Spanyolország) egyaránt 4 klubot indíthat (16);
• a rangsor 5–6. helyezettje (Franciaország, Portugália) 3–3 klubbal vehet részt (6);
• a rangsor 7–15. helyezettje, Oroszország kivételével, azaz nyolc ország (Ausztria, Belgium, Görögország, Hollandia, Skócia, Svájc, Szerbia, Ukrajna) egyaránt két csapatot delegálhat (16);
• a rangsor 16–55. helyezettje, az önálló bajnoksággal nem rendelkező Liechtenstein kivételével, azaz 39 ország, egy csapatot indíthat (39);
• hozzájuk csatlakozik, méghozzá a főtáblán, az Európa-liga 2022–2023-as idényének győztese, a Sevilla, Spanyolországnak így öt BL-résztvevője lesz (1).

Az UEFA 55 tagországa közül Oroszország az Ukrajna ellen indított háborúja, az emiatt életbe léptetett szankciók értelmében nem nevezhetett csapatot.

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
1. csoport

KÍ (feröeri)–FERENCVÁROS
BK Häcken (svéd)–The New Saints (walesi)
Ballkani (koszovói)–Ludogorec Razgrad (bolgár)
Shamrock Rovers (ír)–előselejtezős ellenfél
Zalgiris Vilnius (litván)–FC Sztruga (északmacedón)

2. csoport
NK Olimpija Ljubljana (szlovén)–Valmeira (litván)
HJK Helsinki (finn)–Larne (északír)
Lincoln Red Imps (gibraltári)–Qarabag (azeri)
Raków Czestochowa (lengyel)–FC Flora Tallinn (észt)
Slovan (szlovák)–FC Swift Hesperange (luxemburgi)

3. csoport
Farul Consanta (román)–FC Sheriff Tiraspol (moldovai)
Hamrun Spartans (máltai)–Maccabi Haifa (izraeli)
FC Urartu (örmény)–Zrinjski Mostar (boszniai)
Partizani (albán)–BATE Boriszov (fehérorosz)
FC Asztana (kazah)–Dinamo Tbiliszi (grúz)

ELŐSELEJTEZŐ, KÓPAVOGUR, IZLAND
A bekapcsolódó klubok: az UEFA-országrangsor 52–55. helyezettjének bajnoka

ELŐSELEJTEZŐ, IZLAND
ELŐDÖNTŐ (június 27., kedd)
Atlétic Club d'Escaldes (andorrai)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)x–x
Tre Penne (San Marinó-i)–Breidablik (izlandi)
x–x
DÖNTŐ (június 30., péntek)
Az elődöntő győztesei
x–x

A döntő győztese továbbjut, a vesztes és az elődöntő vesztesei az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában, a bajnoki ágon folytatják.

SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ (29 beszálló)
A bekapcsolódó klubok: az
UEFA-országrangsor 22–51. helyezettjének bajnoka (Fehéroroszország esetében a bajnoki címétől megfosztott Sahtyor Szoligorszk helyett a bronzérmes BATE).

Valmieras FK (lett)
Csatlakozik: a BL-előselejtező győztese.

A győztesek továbbjutnak, a vesztesek az Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában, a bajnoki ágon folytatják. Utóbbiak közül kettő sorsolással mentességet kap, és csak a harmadik fordulóban kapcsolódik be az Ekl-selejtezőbe.

2. SELEJTEZŐKÖR (9 beszálló)
UEFA-országrangsor 17–21. helyezettjének bajnoka és a 12-15. helyezett ezüstérmese.