BL, D-csoport: Casillas büntetőt védett, Moszkvában nyert a Porto

2018.10.24. 22:57
Casillas védése adta meg az alaphangot a Portónak (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának 3. fordulójában az FC Porto 3–1-re nyert a Lokomotiv Moszkva otthonában. A meccs krónikájához tartozik, hogy a portugálok kapusa, Iker Casillas büntetőt védett, s a házigazda emberhátrányban fejezte be a meccset.

Az első fél órában mindkét csapat büntetőhöz jutott Moszkvában, de míg Manuel Fernandes lövését Iker Casillas hárította, Marega jobb alsó sarokra tartó löketével szemben Guilherme tehetetlen volt (0–1).

A 35. percben jött az újabb portugál találat, Jesús Corona jobb oldali beadása után Héctor Herrera csúsztatott a kapuba, de kisvártatva jött a szépítés, Anton Mirancsuk a jobb felsőbe talált (1–2).

A fordulást követően villámgyorsan visszaállt a közte kettő: Brahimi indítása után Corona lőtt a kapus feje fölé éles szögből (1–3).

Az utolsó negyedóra kezdetén megfogyatkozott a házigazda, Kverkvelia röviden próbálta hazatenni a labdát, majd gólhelyzetben szabálytalankodott. Újabb találat már nem esett, a Porto 3–1-re győzött.

A csoport másik meccsén a Schalkénak hiába volt fél tucat, kaput eltaláló lövése Isztambulban, a Galatasaray megúszta kapott gól nélkül (0–0).

BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Lokomotiv Moszkva (orosz)–FC Porto (portugál) 1–3 (1–2)
Moszkva, RZSD Arena, 16 034 néző. Vezette: Madden (skót)
Gólszerző: Mirancsuk (38.), ill. Marega (26. – 11-esből), H. Herrera (35.), Jesús Corona (47.)
Kiállítva: Kverkvelia (76., Lokomotiv)

Galatasaray (török)–Schalke 04 (német) 0–0
Isztambul, Türk Telekom Stadion, 46 667 néző. Vezette: Bastien (francia)