BL, C-csoport: meglepetés, kikapott Szerbiában a Liverpool

2018.11.06. 20:48
Milan Pavkov duplája három pontot ért a szerbeknek (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 4. fordulójában a Crvena zvezda hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Liverpoolt a C-csoport kora esti mérkőzésén.

Angliában kiütéssel, 4–0-ra nyert Jürgen Klopp együttese a szerb gárda ellen, amely még nyeretlenül állt a forduló előtt, így a Pool-szurkolók talán joggal számíthattak arra, hogy kedvenc csapatuk idegenben is begyűjti a három pontot.

A 22. percben aztán a hazai csapat szerzett vezetést, szögletet követően Milan Pavkov emelkedett a legmagasabbra, és fejjel bevette Alisson kapuját. 1–0

Nem sokkal később újabb hideg zuhany érte a vendégeket, a 24 éves támadó második góljával ugyanis megduplázódott a hazaiak előnye. Pavkov ezúttal távolról eresztett el bombát, a brazil kapus pedig hiába nyújtózott. 2–0

Az angolok hiába tettek meg mindent a második félidőben, csak kapufáig jutottak. Hiába játszottak mezőnyfölényben, és volt több lehetőségük is, az állás már nem változott. A Klopp-csapat a Premier League-ben még veretlen ebben a szezonban, a BL-ben azonban már a második vereségét szenvedte el.

A Liverpool így nincs könnyű helyzetben, találkozik még idegenben a PSG-vel, majd hazai pályán a Napolival. Két meccs után hat pontja van, de amellett sem mehetünk el, hogy a Crvena zvezda négy ponttal áll, így matematikailag még a továbbjutásra is van esélye.

A Pool három egymás utáni idegenbeli BL-mérkőzésén kapott ki – története során először!