Rosszul kezdett a Milan a PSG ellen, de mégis megnyerte a mérkőzést

2023.11.07. 20:55
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája F-csoportjában a Milan 2–1-re megverte odahaza a PSG-t.

BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 4. FORDULÓ
F
-CSOPORT
Milan (olasz)–Paris Saint-Germain (francia) 2–1 (1–1)
Milánó,
San Siro, 75 649 néző. Vezette:Gil Manzano (spanyol)
Milan:
Maignan – Calabria, Thiaw, Tomori, Théo Hernandez – Loftus-Cheek, Reijnders, Musah (Krunic, 84.) – Pulisic (Florenzi, 92.), Giroud, Leao (Okafor, 85.).Vezetőedző:Stefano Pioli
PSG:G. Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Skriniar (Barcola, 90.), Lucas Hernandez (Mukiele, 62.) – Zaire-Emery, Ugarte (Fabián, 60.), Vitinha (Li Kang In, 60.) – O. Dembélé, Muani (Goncalo Ramos, 60.), K. Mbappé.Vezetőedző:Luis Enrique
Gólszerző:Leao (12.), Giroud (50.), ill. Skriniar (9.)

Gyorsan biztossá vált, sorozatban a 48. csoportmeccsén is betalál a PSG. A franciáknak tíz perc sem kellett, hogy megszerezzék a vezetést, ráadásul a San Siróban a volt interes Milan Skriniar bólintott a kapuba, a lelátón négyezer vendégdrukker őrjöngött egymás nyakába ugrálva. A lelátón hazai oldalról némi füttyszó hallatszott, az más kérdés, hogy ez Gianluigi Donnarumma minden egyes labdaérintésekor elmondható volt. Az AC Milan korábbi kapusa ellenfélként tért vissza egykori klubjához, oda, ahol tizenhat esztendősen mutatkozott be, és nem kevesebb mint 251 tétmérkőzésen védte a vörös-feketék kapuját.

Három perccel a PSG vezető gólja után egy másik sorozat pedig véget ért, a Milan megszerezte első gólját az idei BL-csoportkörben. Rafael Leao nem mindennapi mozdulattal ollózta a labdát a kapuba, de hol volt ekkor még a vége... Egymást követték a helyzetek, lövések, a párizsiak Ousmane Dembélé révén a kapufát is eltalálták, a San Siro lelátóján pedig olyan legenda is feltűnt, aki a Milanban és a Paris Saint-Germainben is megfordult: David Beckham elegáns fekete kabátban figyelte két korábbi együttesének csatáját. Volt oka tapsolni, negyvenöt perc alatt a két gól mellett huszonegy (!) gólszerzési kísérlete volt a csapatoknak. A nem akármilyen első félidőt követően csak bízni lehetett benne, a folytatás is hasonló lesz.

Hát az lett! A fordulás után két és fél perc kellett az első kapura lövéshez, a gólhoz pedig kevesebb mint öt. Théo Hernandez bal oldalról élesen belőtt labdájára Olivier Giroud érkezett ellentmondást nem tűrően, Milan Skriniart túlugorva bólintott a bal felső sarokba. A francia világbajnok csatár ezzel a találattal a hetedik olyan futballista lett, aki harminchét éves kora után gólt szerez a Bajnokok Ligájában – ő speciel 37 évesen és 38 naposan volt eredményes...

A PSG – ellentétben a Milannal – nem tudott gyorsan egyenlíteni, így ahogy telt az idő, úgy birtokolta egyre többet a labdát a francia együttes. Helyzetből ekkor azonban már kevesebb volt, és bár Kylian Mbappé mindent megtett, hogy legalább az egyenlítés összejöjjön, a Milannak sikerült megtartania az előnyét.

4. Newcastle United 4 1 1 2 4–4 0 4

90+9. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. perc Calabria tartja a lépést Barcolával is, bedobás. Mbappé passzát rosszul adja be balról Dembélé, Fabián passzát Ramos nagyon a bal sarok mellé fejeli hatról, középről.

90+3. perc Calabria szereli Mbappét Mukiele emeleése után az ötösön.

90+2. perc Alessandro Florenzi a pályán.

Hét perc lesz a ráadás.

90. perc Pulisic rosszul lép, lesérült, ápolás a pályán.

90. perc Bradley Barcola be, Skriniar le, bekk helyett szélső.

89. perc KAPUFA! Li kicselezi az ötös jobb sarka előtt Giroud-t (!), és ballal a rövid oldali kapufa tövére lő.

85. perc Okafor a bal alsót veszi célba ballal 14-ről, piit balról, vetődve véd Donnarumma. A korner után pánik a PSG-védelemben, Loftus-Cheek passzát ballal a léc fölé vágja 14-ről Okafor.

84. perc Leao a földön, jönnek a cserék. Noah Okafor s Rade Krunic a pályán, Musah még, aki lemegy.

81. perc Hernandez emelését Giroud már az alapvonalon kívülről fejeli vissza.

80. perc Milan Skriniar ellöki az őt kicselező Leaót, sárga lap.

76. perc Dembélé most messzebbre emel, Mbappé hatméteres kapáslövését védi Maignan, de les.

Giroud: 14 meccs az idényben, 7 góllal és 3 gólpasszal. 37 évesen.

75. perc Dembélé ad be Hakimivel váltva jobbról, a visszapasszt elszedi az ötös előtt közös erővel Hakimitől Tmori és a visszafutó Leao.

69. perc Mbappé elrobog a bal szélen, ballal kapura lő tízről, éles szögből, éppen a kapufa mellett letérdeplő kapus jobb bokáját találja el a labda.

66. perc Yunus Musah kap sárga lapot, pici dulakodás, de eltiltás is lesz neki. Emeryt rántotta le.

65. perc EZ ELSŐ MILAN-SZABÁLYTALANSÁG MA! Musah ment neki Emerynek.

62. perc Nordi Mukiele váltja Lucas Hernandezt a vendégeknél.

62. perc Donnarumma kikapja a jobb alsó elől Théo Hernandez középről jövő, 21 méteres szabadrúgását.

60. perc Ugarte, Vitinha és Muani le, Goncalo Ramos, Li Kang In és Fabián be. Cserék posztokra.

Henry ott ül Beckham mellett a VIP-ben.

A BL jelenlegi kiírásában a legtöbb gólpasszt a Paris Saint-­Germain fiatal középpályása, Warren Zaire-Emery adta. A 17 éves, saját nevelésű játékos alapember lett Luis Enrique vezetőedzőnél, s ezt rendre remek játékkal hálálja meg. A kreatív futballista a Newcastle ellen (1–4) egy, míg az AC Milan ellen (3–0) két gólpasszt adott, egyértelműen a jövő egyik nagy sztárja lehet, jelenleg a Thierry Henry vezette U21-es francia válogatott csapatkapitánya.

57. perc Az angolt hosszasan ápolják a gyepen.

55. perc A Loftus-Cheeket megrúgó Lucas Hernandez kap sárga lapot. PSG: 10 szabálytalanság, Milan: 0!!! BL-rekord lesz?

Leao felkelt már, és veri a földet örömében.

This place is abs#ACMPSG #UCL #SempreMilan pic.twitter.com/RfO4MBvhd8

50. PERC VEZET A MILAN, Théo Hernandez balról ballal az ötösre emel, OLIVIER GIROUD meg a bal felsőbe fejeli a labdát! Skriniart túlugorva: 2–1!

50. perc Giroud a földön marad az ötösön belül, Hakimivel ütközött.

Felnőttszinten másodszor játszik egymás ellen a PSG-ben futballozó Lucas Hernandez (képünkön jobbra) és a Milant erősítő Theo Hernandez.

48. perc Reijnders lő a bal alsó mellé kissé balról, 15 méterről.

46. perc Dembélé jobb oldali beadását elsodorja az ötösön Mbappé elől Tomori.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: AFP
Fotó: AFP

43 százalékban volt a labda a hazaiaknál ma, 11-szer lőttek kapura, 6-szor annak felületére, a másik oldalon ez az arány 12/7.

E párharc legjobb góllövője:
Dejan Szavicsevics 2

(Weltfussball)

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Vitinha jobbal a bal alsóba lőne picit jobbról, 19-ről, vetődve fogja a labdát Maignan.

45. perc Dembélé lövése a védőké, Hakimi a 16-osról a kapu mellé lő.

Egy perc lesz a ráadás.

43. perc Manuel Ugarte kap sárga lapot Théo Hernandez felrúgásáért.

40. perc Remek iram, mezőnyharc, pár pontatlan átlövéssel és mélységi indítással.

37. perc Leao lő jobbal a jobb alsó mellé 11-ről, picit balról, Reijnders megindulása után.

A PSG elveszítette előző két idegenbeli BL-meccsét...

36. perc Leaót szereli a bal szélen a párizsi Hernandez, kontra, Dembélét szereli a hazai Hernandez.

32. perc Ugarte ellöki a 16-os előtt Leaót, Tomori a szabadrúgást 20-ról a jobb sarokba lőné, de véd vetődve Donnarumma.

Az olasz csapatokkal vívott első 20 találkozójából mindössze kettőt nyert meg a PSG, de az előző négyen diadalmaskodott.

29. perc Randal Kolo Muani kap sárga lapot Tomori lekönyökléséért.

Közös legenda

28. perc Veszélyes kontra, Loftus-Cheek indítja középről Giroud-t, aki kissé balról, hétről nem sokkal, de a jobb, azaz a rövid felső sarok mellé lő.

27. perc LÉC! Hakimi passzát Dembélé kissé jobbról, 17 méterről ballal a lécre vágja, nem sokkal eévétve a jobb felsőt.

25. perc Mbappé ziccerben Muani remek ütempasszával, jobbal a kapusba lő 12-ről, picit balról.

24. perc Vitinha kap sárga lapot, magasra emelt lábbal megrúgta Calabriát.

19. perc Előretör Hakimi, és jobbal a jobb alsó mellé lő 16-ról.

15. perc Dembélé emel jobbról középre, Mbappé testcsellel próbálkozik, de kivetődve elhalássza előle a labdát Maignan. S ha már szóba került a kapuskérdés: a PSG-ben nevelkedő francia Mike Maignan.

Sorozatban a 15. idegenbeli csoportmeccsén is kapitulál a PSG védelme. A Milan előző 5 BL-meccsén nem lőtt gólt! Véget ért a klubrekord sorozat...

12. PERC BENT VAN, Giroud megindul, a bal alsó felé lő az ötös bal sarka elől jobbal, véd Donnarumma vetődve, az akciót elindító RAFAEL LEAO az ötösről, középről a kapu közepébe ollózza a labdát. Jobbal: 1–1!

11. perc NINCS BENT, Calabria remekül ad középre jobbról, laposan, Musah meg 14-ről a kapus ölébe lő. Dembélé jobbal szintén a kapust találja el a jobb szélről, 11-ről.

Sorozatban a 48. csoportmeccsén is betalált a PSG.

9. PERC VEZET A PSG! A volt interes MILAN SKRINIAR kissé balról a kapu jobb alsó sarkába fejeli a Marquinhos által fejjel elécsúsztatott labdát, két lépésről. Vitinha adta be pontosan jobbról az ötös rövid sarkára a kornert: 0–1!

8. perc Mbappé kap jó labdát a jobb szélen meginduló Dembélétől, 14-ről, középről jobbal kapura lő, Maignan balra vetődve véd.

6. perc Leao balról ballal középre ad, Loftus-Cheek ballal a léc fölé lő 14-ről, középről.

5. perc Dembélé jobb oldali, jobblábas beasását Muani jobbal hatról kapura teszi, blokkol azonban remek ütemben az érkező Tomori.

2. perc Leao 18-ról ballal a kapushoz lő. Füttykoncert.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak vörös-fekete mezben és fekete nadrágban, a vendégek fehér-kék mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg! 5 meccs, 1 francia és 2 olasz sikerrel, 5-5 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Marco Sportiello, Simon Kjaer, Marco Pellegrino, Ismaël Bennacer, Mattia Caldara, Pierre Kalulu sérült, a vendégektől Keylor Navas, Danilo Pereira, Marco Asensio, Sergio Rico, Presnel Kimpembe és Nuno Mendes maródi.

Súlyos sérüléseket szenvedett a Paris Saint-Germain labdarúgócsapatának egyik szurkolója, akit éjjel késes támadás ért Milánóban, a kedd esti Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés helyszínén.

Mint ismert, Donnarumma 2021 nyarán ingyen szerződött nevelőklubjából a PSG-be, miután a Milan minden erőfeszítése ellenére sem sikerült meghosszabbítani a kontraktusát (sokak szerint a kapus akkori ügynöke, a néhai Mino Raiola kulcsszerepet játszott ebben). A piros-feketék kemény magja azóta is „árulóként” tekint a 196 centiméter magas kapusra, aki a szurkolók szerint a magasabb fizetés kedvéért fordított hátat nevelőklubjának.

A „Dollarumma – zsoldos” feliratú bankjegyeket a 71-es számmal látták el, amely a nápolyi tradíciók szerint a gerinctelen, értékeket nélkülöző embert jelöli.

Kylian Mbappéék a Newcastle-től elszenvedett vereség óta mind az öt tétmérkőzésüket megnyerték, 15–3-as, imponáló gólkülönbséggel, és úgy néz ki, kezd kialakulni a Lionel Messi és Neymar utáni új csapat magja Warren Zaire-Emeryvel, Li Kang Innel vagy Randal Kolo Muanival. Ha győznek a San Siróban – ahol még sohasem nyertek európai kupameccsen –, hatalmas lépést tesznek a nyolcaddöntőbe jutás felé.

Nos, mi sem jobb alkalom a javításra, mint a PSG elleni visszavágó…

Luka Jovics először lépett pályára a Serie A-ban a Milanban, és óriási csalódást okozott, a szünetben lecserélték. „Teljesen kimaradt a csapatjátékból – írta a Corriere dello Sport. – Még OlivierGiroud is rendkívül elszigetelt volt az első félidőben, nem találták meg a labdával a csapattársai. A Joviccsal alkotott duó egyáltalán nem működött.”

„Stefano Pioli vezetőedző megduplázta a csatárokat, mégis megfelezte a hatékonyságukat. Borzalmas játék – írta a La Gazzetta dello Sport. – Ez olyan csapat volt, amelyben nincs összetartás és lélek.”

A Milan az Udinesétől hazai pályán elszenvedett 1–0-s vereséggel hangolt a fontos BL-meccsre, előtte pedig egy megnyert bajnokit engedett ki a kezéből Nápolyban. Az Udinese elleni fiaskó kapcsán az olasz sajtó arról ír: ez volt a vörös-feketék legrosszabb teljesítménye az idényben, rosszabb, mint a városi rivális Intertől kapott 5–1-es zakó. A 4–4–2-es felállásra való átállás kísérlete az első félidőben teljes kudarcot vallott.

Az előző gondolatmenetet folytatva, egyben a következő játéknapokra áttérve, a 4. csoportforduló kiemelt mérkőzésének a Milan–PSG összecsapás ígérkezik. No, nem mintha ez olyan kiélezettnek látszó párosítás lenne, pláne azok után, hogy legutóbb Párizsban a Milannak momentumai is alig-alig voltak a 3–0-s vereség során, de ezúttal a többi párharc egyikén sem találunk ennyi patinát.

Az F-csoport pedig négy topligás csapatával már a sorsolás pillanatában is a legizgalmasabbnak tetszett, és egyelőre annak is bizonyul, hiszen miután az első fordulóban a Milan a kapujához szögezte a Newcastle-t, a következőben a „szarkák” felmosták a padlót a PSG-vel, aztán viszont a PSG tett így a Milannal, miközben a Dortmund lepte meg a Newcastle-t idegenben, úgyhogy itt tombol a varázslatos káosz. Persze ha a Milan nem kezd el gólokat szerezni, hamar kiszállhat a partiból, de a két továbbjutó kiléte ebben a csoportban szinte biztosan csak a legvégén dől el.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MILAN–PSG MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!