Elkészült a 2005-2006-os BL-kiírás főtáblájának sorsolása. A legnagyobb szenzációval alighanem a G-csoport összetétele szolgál, hiszen itt az angol bajnok Chelsea és az angol BL-győztes Liverpool feszül egymásnak.
Az elôzô kiírásban a spanyol Luís García (jobbra) szerezte azt a máig vitatott gólt, amellyel a Liverpool a Chelsea kárára bejutott a Bajnokok Ligája isztambuli fináléjába
Az elôzô kiírásban a spanyol Luís García (jobbra) szerezte azt a máig vitatott gólt, amellyel a Liverpool a Chelsea kárára bejutott a Bajnokok Ligája isztambuli fináléjába
Nem hiába volt azzal tele a csütörtöki angol sportsajtó, hogy a Chelsea és a Liverpool összekerülhet a Bajnokok Ligája csoportkörében. Az újságok jól érezték, a G-csoportban valóban lesz angol-angol párharc, tehát megismétlődik az előző BL-szezon egyik elődöntője - sőt, a másik is, bár ennek (mármint az E jelű csoport Milan-PSV csatájának) általában kevesebb figyelmet szentelnek.
Annál nagyobb a felhajtás akörül, hogy José Mourinho csapata, amely tavasszal erősen vitatott góllal esett ki a későbbi győztes Liverpool ellen, most revánsot vehet a történtekért. Különösen annak fényében érdekes e fejlemény, hogy a 2004-2005-ös évad összesített eredményei alapján éppenséggel a Liverpoolnak lenne törlesztenivalója, elvégre a bajnokságban és a Ligakupa fináléjában összesen három vereséget szenvedett a londoniaktól.
A játékosokat azonban, úgy tetszik, nem az efféle alantas megfontolások vezérlik, visszavágásról legalábbis senki sem beszél. A "vörösök" csapatkapitánya, Steven Gerrard például azzal van elfoglalva, hogy jövőbelátó képességeit bizonyítsa. "Egy fikarcnyit sem lepődtem meg. Tudtam, hogy a Chelsea-t fogjuk kapni. Mióta kiderült, hogy minket nem véd a szabály, amely szerint az azonos nemzeti szövetséghez tartozók nem kerülhetnek egy csoportba, volt egy olyan érzésem, hogy nem kerülhetjük el a kékeket" - hangoztatta Gerrard. "Egyébként nem bánom, hogy így alakult.
A Chelsea fantasztikus csapat, kivételes edzővel, nyilván két nagyszerű mérkőzést fogunk vele vívni. Emlékszem, legutóbb is egészen különleges hangulata volt annak a két összecsapásnak" - tette hozzá a múltba révedve. A sorsolás előtt átvett díja révén egyszeriben a legkeresettebb interjúalannyá avanzsáló középpályást természetesen arról is megkérdezték, mit szól a kvartett másik két társulatához, a régi BL-motoros Anderlechthez és az öt újonc egyikeként is veszélyes riválisnak tűnő Betishez. "Szerintem ez kimondottan izgalmas csoport, nagyon kemény meccsekre számíthatunk a Betis és az Anderlecht ellen is. Az ilyen próbatételekről álmodik minden futballista. Egyvalami miatt nem aggódom, a szurkolótáborunknak nincs párja, tehát nem kétlem, hogy mindig elképesztő atmoszférát fog teremteni.
Szép lenne, ha a két angol együttes jutna tovább, remélem, nem akadályozzuk majd meg egymás kvalifikációját" - jegyezte meg Gerrard. Abban biztosak vagyunk, hogy a néhány hónapja a Milan ellen érdemtelenül búcsúzó PSV labdarúgói nem hullajtanának könnyeket, ha most keresztbe tehetnének a piros-feketéknek. Lehet rá módjuk, mivel talán a legkiegyenlítettebb négyesbe sodorta őket a szerencse (?), a német ezüstérmes Schalke és a török bajnok Fenerbahce mellé. "Értelemszerűen a Milan a nagy esélyes, hiszen mint mindig, most sem gyengült a kerete.
Nálunk viszont sok volt a változás, úgyhogy majd meglátjuk, mire leszünk képesek" - reagált az eindhoveniek vezetőedzője, Guus Hiddink, bizonyára arra utalva, hogy a nyáron elvesztette Mark van Bommelt, Pak Dzsi Szungot és Johann Vogelt. "A Schalke felnőtt a legnagyobb német klubok közé, a Fenerbahcénál pedig egykor magam is dolgoztam. Azóta alaposan kicserélődött a kerete, de úgy látom, ez előnyére vált" - fűzte hozzá a világhírű szakember.
Hiddink tehát nem repes az örömtől, de ugyanez elmondható a milánóiak tréneréről, Carlo Ancelottiról is. "Nem ez a legjobb csoport, amit el tudok képzelni. Ez a három rivális hasonlóan erős, ami nagy nehézségeket okozhat nekünk is. Már várom, hogy visszatérjünk Eindhovenbe és még inkább Isztambulba, így talán könnyebb lesz jóvátenni, amit elrontottunk a döntőben" - vélte Ancelotti.
A Chelsea az esélyes London. A William Hill fogadóiroda rögtön nyilvánosságra hozta oddszait, melyek alapján a Chelsea-nek van a legnagyobb sansza a végső sikerre. Az oddszok: Chelsea 5:1, Barcelona 6:1, Milan 7:1, Real Madrid 15:2, Juventus 8:1, Manchester United 10:1, Arsenal 11:1, Bayern München, Internazionale 14:1, Lyon 20:1, Liverpool 22:1, Villareal 25:1, Betis 40:1, PSV, Schalke, Ajax 50:1, Werder Bremen, Udinese, Rangers, Porto 80:1, Fenerbahce, Benfica, Panathainakosz, Olympiakosz 100:1, Lille 125:1, Bruges, Sparta Praha 200:1, Anderlecht 250:1, Thun 400:1, Rapid, Petrzalka, Rosenborg 500:1 ---- Fehér Csaba (PSV) "Lehet, hogy furcsa, de a sorsolás előtt senki sem készített kívánságlistát, az edzésen nem beszéltünk arról, hogy jó lenne ezzel vagy azzal a csapattal játszani. És akkor sem volt semmi reakció, amikor kihúzták az ellenfeleinket. Jó, ezt kaptuk, ellenük kell továbbjutnunk - körülbelül ilyen volt a hangulat. Viszonylag erős csoportba kerültünk, de a sors legalább megadta az esélyt, hogy a tavaszi, nagyon fájó elődöntőbeli vereségért visszavághassunk a Milannak. Az olaszok mellett ott van a nyáron tovább erősödő Schalke, a török csapatok ellen meg mindig nehéz játszani. A Milan egyértelműen kiemelkedik a kvartettből, a második helyre a legutóbbi eredmények alapján talán minket várnak, de ha oda akarunk érni, keményen meg kell küzdenünk érte."
Korsós György (Rapid) "Tökéletes sorsolás! Hatalmas ordítás, kezek a magasban, hiszen ezek a csapatok rajta voltak a kívánságlistámon. Ráadásul még egyik nagyágyú ellen sem játszottam, ezért külön is örömteli a beosztás. Az első kalapból a kedvencemet, a Barcelonát és a Bayernt írtam fel, a másodikból egyértelműen a Juventust, a harmadikból meg a két belga csapatot, mert azokat verhetőnek tartom. Oda biztosan nem csupán városnézésre megyünk… Remélem, lesz három telt házas meccsünk, a hazai mérkőzéseinket nem is a saját arénánkban, hanem a sokkal nagyobb Happel-stadionban rendezzük, és ott megpróbálunk minél több pontot szerezni. A Sturmmal egyszer már bebizonyítottuk, hogy a nagyok között is lehet csodát tenni." ----
Minden csoportból az első két helyezett jut be a legjobb 16 csapat közé, a nyolcaddöntőbe, a harmadikok az UEFA-kupában folytatják. Holtverseny esetén - ebben az erősorrendben - az egymás elleni mérkőzéseken szerzett több pont, az azokon elért jobb gólkülönbség, az azokon idegenben rúgott több gól, az összesített gólkülönbség, a több lőtt gól, végső esetben az országok idény eleji UEFA-együtthatója rangsorol a csapatok között. A döntőt 2006. május 17-én Párizsban játsszák.