Maratoni: kenyai győzelmek a sienai versenyen

2021.04.11. 15:24
Eric Kiptanui győzött a férfiaknál (Fotó: Getty Images)
Két kenyai atléta, a férfiaknál Eric Kiptanui, a nőknél Angela Tanui nyerte vasárnap a Sienában megrendezett maratonit.

Az olaszországi város repülőterén tartott viadalon – ahol öt kilométeres pályán kellett teljesíteni a távot – a győztes Kiptanui 2:05:47 óra, míg Tanui 2:20:08 óra alatt ért célba. Utóbbi ezzel a nőknél megdöntötte az Olaszországban futott maratoni rekordot, amelyet honfitársa, Vivian Kiplagat tartott 2:22:25 órával (2019, Milánó).

A versenyen olyan nemzetközi elitfutók vettek részt, akik a járványhelyzet kapcsán meghozott korlátozások miatt nem tudtak beutazni Kínába, és Hsziamenben részt venni a szombati maratonin. A sportág nemzetközi, valamint olasz szövetsége, illetve a kínai verseny szervezői a sienai helyszínen akarták kárpótolni a lemaradókat, illetve teremtettek lehetőséget kvótaszerzésre a tokiói olimpiára.