Chicago Marathon: a férfiaknál etióp, a nőknél kenyai siker

MTI/SZ. R.MTI/SZ. R.
2021.10.10. 18:07
Seifu Tura 23 másodperccel nyerte meg a Chicago Marathont (Fotó: AFP)
A férfiaknál az etióp Seifu Tura, míg a nőknél a kenyai Ruth Chepngetich nyerte meg vasárnap a Chicago Marathont.

Az izgalmasabb csatát a férfiak viadala hozta, melyben a 24 éves etióp hosszútávfutó a táv végén szakította le riválisait, s 2:06:12 órás eredménnyel győzött, 23 másodperccel megelőzve a 2017-es bajnok amerikai Galen Ruppot. A harmadik helyen célba érő kenyai Eric Kiptanui 39 másodperccel maradt el Turától, aki karrierje első kiemelt versenyét nyerte meg a klasszikus 42.195 kilométeres távon.

A nőknél a világbajnoki címvédő Chepngetich sima diadalt aratott, a második amerikai Emma Bates közel két perccel maradt el az ő 2:22:31 órás győztes idejétől. A harmadik Bates honfitársa, Sara Hall lett.