MTI/SZ. R. 2021.10.10 18:07 Frissítve: 2021.10.10 21:18

Chicago Marathon: a férfiaknál etióp, a nőknél kenyai siker

A férfiaknál az etióp Seifu Tura, míg a nőknél a kenyai Ruth Chepngetich nyerte meg vasárnap a Chicago Marathont.

Seifu Tura 23 másodperccel nyerte meg a Chicago Marathont (Fotó: AFP)

Az izgalmasabb csatát a férfiak viadala hozta, melyben a 24 éves etióp hosszútávfutó a táv végén szakította le riválisait, s 2:06:12 órás eredménnyel győzött, 23 másodperccel megelőzve a 2017-es bajnok amerikai Galen Ruppot. A harmadik helyen célba érő kenyai Eric Kiptanui 39 másodperccel maradt el Turától, aki karrierje első kiemelt versenyét nyerte meg a klasszikus 42.195 kilométeres távon.

A nőknél a világbajnoki címvédő Chepngetich sima diadalt aratott, a második amerikai Emma Bates közel két perccel maradt el az ő 2:22:31 órás győztes idejétől. A harmadik Bates honfitársa, Sara Hall lett.

Atlétika VINCZE SZABOLCS

Tokióban olyat tett, mint még senki: 5000 és 10 000 méteren aranyat, 1500-on bronzot nyert.

2021.11.17 16:14:05

A világcsúcsot döntő norvég menő legalább olyan sebesen fut, mint amilyen kitartóan legózik.

2021.10.21 21:43:46

Atlétika N. PÁL JÓZSEF

ALAPVONAL. A 75 esztendős gerelyhajító olimpiai bajnok, Németh Miklós montreali döntőjének minden mozzanatára emlékezni vélek, holott a győztes dobást nem láttuk egyenesben, mi, a televízió előtt kuksoló itthoniak.