Atlétika: Ez még csak a kezdet – Takács Boglárka

SZ. Z.SZ. Z.
2024.02.09. 07:42
Takács Boglárka (Fotó: Török Attila)
Remekül sikerült Takács Boglárkának a keddi franciaországi verseny, amelyen – mint beszámoltunk róla – megdöntötte a 60 méteres síkfutás magyar csúcsát. A 22 éves versenyző úgy lett újabb távon rekorder, hogy csak az utolsó pillanatban döntötte el, rajthoz áll a tavaly neki rossz tapasztalatokat hozó viadalon.

PÁRIZSTÓL HÁROM ÓRA BUSZÚTRA található Mondeville városa, amely évről évre otthont ad az Indoor Tour Silver-besorolású viadalának. Kedd este itt nyerte meg holtversenyben a női 60 métert Takács Boglárka, méghozzá 7.21 másodperces új országos csúcsot futva.

„Rendkívül megtisztelő, hogy harmincéves csúcsot sikerült megdöntenem – mondta lapunknak a verseny utáni délelőtt a Barati Éva 1994 óta fennálló rekordját egy századdal felülmúló sprinter. – Bízom benne, hogy ez még csak a kezdet, és tovább tudok fejlődni, mert akkor az én rekordjaim is kitarthatnak akár harminc éven át.”

A BHSE 22 esztendős atlétája szerint néhány század még mindig maradt a futásában:  „Technikailag ugyan nem volt tökéletes a futásom, de a formám nagyon jó. A reakcióidőmmel nem volt gond, viszont az első pár lépésem nem volt az igazi. Szorosan alakult a befutó, ilyenkor nehéz higgadtnak maradni és egyben tartani a mozgásom. Nyerni akartam, ezért a törzsem akaratlanul is előre döntöttem, ami nem segíti, hogy a végén gyorsulni tudjak. Ahogyan Dortmundban elkezdtem a szezont, és most folytattam, az alapján még sok van benne” – tekintett előre bizakodva a fiatal versenyző, aki csak az utolsó pillanatban döntötte el, hogy elutazik a viadalra, mert 2023-ban rossz tapasztalatokkal távozott onnan.

 „Akkor a körülmények nem voltak a legprofibbak, ezért most elsőre visszautasítottam a meghívást. Hétfőn írt a menedzserem, hogy még mindig van egy hely a mezőnyben, és meggondoltam magam. Edzőmmel, Németh Rolanddal arra a következtetésre jutottunk, hogy Silver-besorolású versenyként jó pontokat hozhat, és minden nehéz szituációhoz alkalmazkodni kell – vagyis ki kell törölni a tavalyi rossz emlékeket, tiszta lappal bele kell vágni. Jó döntésnek bizonyult, erre az évre sokat javultak a körülmények – nem volt annyira hideg a csarnokban, az időrendet is barátibban alakították, és több időnk volt bemelegíteni” – beszélt a rangos verseny pozitívabb körülményeiről Takács Boglárka.

Minden idők leggyorsabb magyar női sprinterének ez már a tizedik felnőttrekord-javítása. A 100 és a 200 méter, valamint a 4x100-as váltó mellett 60 méteren is egyre jobban közelít a nemzetközi élmezőnyhöz. Kijutása a márciusi fedett pályás vb-re is biztosnak tűnik, mert egy héttel a kvalifikációs időszak zárása előtt a 35. helyen áll, a mezőny pedig 56 tagú lesz.