Atlétika: „Új mamicsúcs” – közölte Márton Anita

MTI/K. B.MTI/K. B.
2022.05.01. 21:40
Tavalyi visszatérése óta először ért el 18 méter feletti eredményt Márton Anita olimpiai bronzérmes súlylökő, aki a hétvégén Montenegróban két versenyt is kiváló eredménnyel nyert meg. Eközben idehaza a férfiak között Szemerei Levente, a női mezőnyben pedig Böhm Lilla győzött a Vasas Pasarét Sportcentrumban rendezett 10 000 méteres országos bajnokságon – írja az MTI.

A fedett pályás világbajnok Márton Anita a Facebook-oldalán jelezte, hogy szombaton Drazevinában 18.24 méterrel győzött, majd vasárnap Barban 18.20-szal végzett az élen. Előbbit úgy kommentálta, „új mamicsúcs”.

A riói olimpián harmadik Márton tavaly januárban adott életet első gyermekének, majd a júniusi szabadtéri országos bajnokságon tért vissza és indult a tokiói játékokon, ahol 17.59 méterrel 21. lett. Visszatérése óta 17.66 volt a legjobbja.

A Vasasban rendezett viadalon a szekszárdi Szemerei és a BHSE futója, Böhm is nagyon simán nyert. Előbbi több mint 15 másodperccel volt jobb a második Lomb Ádámnál, utóbbi pedig több mint hússzal az ezüstérmes Szabó Nóránál.