Atlétika: négyéves eltiltás Rio olimpiai bajnokának

MTI MTIMTI MTI
2017.11.07. 13:22
Doppingvétség miatt négyéves eltiltást kapott Jemima Sumgong, a riói olimpia maratoni futásának női győztese.

A 32 éves kenyai atléta szervezetében eritropoetin (EPO) nyomaira bukkantak egy hazájában elvégzett februári vizsgálat során.

A tavalyi londoni maratoni győztese azzal védekezett, hogy egy kenyai kórházban méhen kívüli terhesség miatt vérátömlesztést és ismeretlen gyógyszereket kapott egy meg nem nevezett orvostól. Mivel azonban nem tudta dokumentumokkal igazolni a kórházi tartózkodását, a kenyai doppingellenes szervezet nem fogadta el a magyarázatot.

Sumgong tavaly első kenyai nőként szerzett olimpiai aranyérmet maratoni futásban.

Legfrissebb hírek

London 2012: elvették Gulijeva ezüstjét is, megint új sorrend a 800 méteren

Atlétika
2026.06.23. 18:37

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán

Atlétika
2026.06.07. 19:33

Tizenkét év doppingbüntetés a vb-ezüstérmes amerikai sprinternek

Atlétika
2026.06.06. 12:45

Új világcsúcs: Joyce Hübner 367 maratonit futott 367 nap alatt

Atlétika
2026.06.02. 17:04

Vindics-Tóth Lili: Még sokat lehet fejlődni, de már tudom, mire számítsak

Atlétika
2026.05.12. 09:23

1:59:30 – szép új világ? – N. Pál József publicisztikája

Atlétika
2026.05.10. 23:39

Doppingvétségért összesen 291 oroszt büntetett a WADA a moszkvai laboradatok alapján

Egyéb egyéni
2026.05.01. 16:35

Négyéves eltiltást kapott, már fellebbezett a Chelsea sztárja

Angol labdarúgás
2026.04.29. 18:15
Ezek is érdekelhetik