Gyász: lefutotta a maratonit, majd másnap meghalt
Huszonötödik alkalommal teljesítette a New York Maratonit az amerikai Joy Johnson, a vasárnapi futás azonban végzetesnek bizonyult a 86 esztendős futó számára, aki másnap meghalt.
Az egykori tornatanárnő 7 óra 58 percen belüli idővel ért célba úgy, hogy nem sokkal a fél táv megtétele után elesett, fejét beütötte, s arcsérüléseket szenvedett. Ám nem adta fel, hanem folytatta és be is fejezte a versenyt. Kórházi kivizsgálásra azonban nem volt hajlandó a maratoni után sem, sőt másnap reggel még interjút adott. Ezt követően azonban összeesett, a Bellevue Kórházban pedig már csak a halál beálltát tudták megállapítani.
„Boldogan távozott – nyilatkozta lánya, Diana. – Nemegyszer mondta, hogy futás közben akar meghalni…”
Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára
Labdarúgó NB I
2026.06.26. 22:14

Gyertyagyújtással emlékeznek Németh Zsanettre
Birkózás
2026.06.24. 15:18

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban
Foci vb 2026
2026.06.23. 14:48

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti
Tenisz
2026.06.19. 20:01
Ezek is érdekelhetik




