Atlétika: Wanjiru és Sobuhova győzött a chicagói maratonin

MTI MTIMTI MTI
2010.10.10. 18:45
Megvédte címét a vasárnapi Chicago Marathonon Samuel Wanjiru, a szám 2008-as, pekingi olimpiai bajnoka.

A 23 éves kenyai futó tavaly 2:05:41 óra alatt teljesítette a 42.195 km-es klasszikus távot, az idén 2:06:24 is elég volt neki a 22 fokban megrendezett rangos viadal megnyeréséhez.

A második helyet az ez évi londoni maratoni versenyen első, szintén 23 esztendős etióp Tsegaye Kebede szerezte meg, a harmadikat pedig az ugyancsak etióp Feyisa Lilesa.

Az afrikai futók nyomasztó fölényére jellemző, hogy az első tízben négy kenyai, három etióp és egy marokkói végzett, csupán két amerikai tudott befurakodni közéjük, de ők is csak a 8. és a 10. pozíciót voltak képesek megkaparintani.

A nők mezőnyében szintén a címvédő, az idei London Marathonon nyertes orosz Lilija Sobuhova volt a leggyorsabb 2:20:25 órás idővel.

A két első helyezett a győzelmi prémiumon túl 500-500 ezer dollárt is kap, mert az elmúlt két év eredményei alapján megnyerte a maratoni világsorozatot.

A chicagói futáson több mint 38 ezren vettek részt.