Walcott- és Arsenal-parádé a Newcastle ellen

2012.12.29. 20:40
Theo Walcott zseniálisan játszott – három gól, két gólpassz (Fotó: Reuters)
Az Arsenal hazai pályán 7–3-ra legyőzte a Newcastle-t a Premier League 20. fordulójában. A találkozón Theo Walcott mesterhármast szerzett és két gólt is ő készített elő. A vendégek háromszor egyenlítettek, mégis nagy verést kaptak.

Most, hogy Arsene Wenger menedzser rájött, hogy az Arsenal sokkal kreatívabb támadójátékra képes, ha nem Oliver Giroud a csatár a csapatban, egész jól megy az „ágyúsoknak". A Wigan elleni 1–0-s győzelem zsinórban a harmadik bajnoki siker volt, amit ma a Newcastle ellen akart négyes sorozatra duzzasztani az Arsenal.

Ezúttal is Theo Walcott játszott ékként a csapatban. Az angol játékos rendkívül gyors, csak éppen azt vetik a szemére, hogy nem operál olyan pengés megoldásokkal, mint mondjuk korábban Thierry Henry. Na erre aztán szépen rácáfolt Walcott, aki a 20. percben a francia legendára emlékeztető gólt szerzett – ziccerben, kicsit szélről remekül tekert a hosszú alsóba. 1–0

Az Arsenal jól játszott, szép támadásokat vezetett, de hátul rengeteg hibát követett el. Az egyik ilyen volt az első félidő végén, hogy Jack Wilshere egész egyszerűen lehúzta a fejét Demba Ba szabadrúgásánál, így a labda védhetetlenül Wojciech Szczesny kapujába vágódott. 1–1

Az Arsenal nem roppant össze és a második játékrész elején ismét vezetést szerzett. Alex Oxlade-Chamberlain az 51. percben nagyon szépen lőtt a jobb alsó sarokba. Hogy aztán hátul ismét összehozzon egy találatot. Az 59. percben Gabriel Obertan keresztpassza egy Arsenal védőn irányt változtatott, így Sylvain Marveaux 40 centiről helyezhetett az üres kapuba. 2–2

ÉRDEKESSÉGEK
A Premier League-ben először fordult elő, hogy egy csapat egymást követő két mérkőzésén is három gólt szerezzen, mégis pont nélkül maradjon. Ezt a „bravúrt” most a Newcastle követte el.
Marveaux gólja az 1088. volt a Premier League-ben 2012-ben – ennél több korábban még sosem esett egy évben, ezt pedig még hattal megfejelték a csapatok a találkozó során, így az új rekord 1094.

Ekkor mindenki emlékezetébe bevillant a két csapat két évvel ezelőtti bajnokija, amikor is 4–4-et játszottak egymással a csapatok. Csak akkor az Arsenal négy góllal is vezetett, végül azonban meg kellett elégednie az egy szerzett ponttal.

Ezúttal más forgatókönyv szerint, amolyan sormintaként születtek a gólok. Tehát az Arsenal következett...

A 64. percben Wilshere cselezett az alapvonalig, majd szépen átnyeste a labdát Tim Krul fölött. Ekkor a Newcastle védői még kapufára mentettek, de Lukas Podoski így pár centiről könnyedén fejelhetett a vendég kapuba. De öt perccel később már megint egálra álltak a csapatok. 3–2

Sylvain Marveaux remekül nyeste a kapu elé a labdát, ahol az érkező Demba Ba kapásból a kapuba lőtt. Kieran Gibbs ekkor csúnyán lemaradt a Newcastle támadójáról. A hátvéd azonban négy perccel később javított, középre adása után Walcott fordult be, és vágta a labdát a léc alá. 4–3

És aztán megérkezett a pályára Giroud, aki hamar megmutatta, hogy mi is az ő erénye. Az ugyanis biztos, hogy a franciát az utolsó labdaérintésekre kell tartalékolni, s nem az az optimális, ha a támadásépítésben is részt vesz.

Giroud a 85. percben gyönyörűen vetődött, és fejelt a kapuba, majd két perccel később 12 méterről a rövid sarokba bombázott. Mindkétszer Walcott adta a gólpasszt. Walcott, aki aztán feltette a koronát mai teljesítményére. 6–3

Az angol támadó a mérkőzés végén szépen cselezte be magát a bal oldalon az alapvonalnál, majd elesett, de a tizenegyes reklamálása helyett felpattant és Krul fölött a kapuba löbbölte a labdát – kialakítva ezzel a 7–3-as végeredményt. Az Arsenal sorozatban negyedszer győzött a bajnokságban.

Arsenal vs Newcastle 7:3 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
20. FORDULÓ
Arsenal–Newcastle 7–3 (Walcott 20., 73., 90., Oxlade-Chamberlain 50., Podolski 64., Giroud 84., 87., ill. Ba 43., 69., Marveaux 59.)
KORÁBBAN
Aston Villa–Wigan Athletic 0–3 (Ramis 3., Boyce 53., A. Koné 56.)
Fulham–Swansea City 1–2 (Ruiz 56., ill. D. Graham 19., De Guzman 52.)
Manchester United–West Bromwich 2–0 (McAuley 9. – öngól, Van Persie 90.)
Norwich City–Manchester City 3–4 (Pilkington 14., Martin 63., 75., ill. Dzeko 2., 5., Agüero 50., Bunn 67. – öngól)
Reading–West Ham 1–0 (Pogrebnyak 5.)
Stoke City–Southampton 3–3 (K. Jones 16., Upson 67., Jerome 90., ill. R. Lambert 10., J. Rodríguez 24., Wilkinson 36. – öngól)
Sunderland–Tottenham 1–2 (O’Shea 40., ill. Cuéllar 48. – öngól, Lennon 51.)