PL: az MU McTominay ráadásbeli duplájával fordított és nyert

M. B.M. B.
2023.10.07. 18:30
Scott McTominay lett a Manchester United hőse (Fotó: Getty Images)
Drámai körülmények között győzte le a Brentfordot a Manchester United az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában. A többi, 16 órakor kezdődő szombati meccsen nyerni tudott a Chelsea, az Everton és a Fulham is. A szombati játéknap utolsó mérkőzésén a Nottingham Forest gólküli döntetlent játszott a Crystal Palace vendégeként.

MANCHESTER UNITED–BRENTFORD

Három játékos nagy hibájára is szükség volt ahhoz, hogy a Brentford vezetést szerezzen az Old Traffordon a 26. percben. A középpályán Casemiro könnyelműen elszórta a labdát, majd a tizenhatoson belül Lindelöf pöccintette a labdát vissza a vendégjátékoshoz tisztázás helyett – Mathias Jensen lövése ezzel együtt védhető lett volna, de Onana csak belekapni tudott a lapos, megpattanó labdába. A kapott gól felrázta ugyan a hazai együttest, de az nem tudott valós veszélyt kialakítani Strakosha kapuja előtt. A hajrában sokan már elkönyvelték a „vörös ördögök” újabb hazai zakóját, de Erik ten Hag legénysége a legjobbkor volt eredményes. Martial lesgólja már jelezte, hogy bajban van a Brentford, majd jött Scott McTominay: a skót előbb egy szerencsésen hozzá pattanó labdát küldött a hálóba, majd – Strakosha határozatlanságát kihasználva – a hosszabbítás hetedik percében befejelte a Manchester United győztes gólját. A pénteken elhunyt Lady Cathy emlékére nyert tehát Fergie Time-ban az MU, éspedig egy skót játékos góljaival. 2–1

BURNLEY–CHELSEA

Parádés akció végén ijesztett rá a Burnley a londoni „kékekre” a 15. percben – Wilson Odobert gurított a hálóba. A szünet előtt megszületett a Chelsea egyenlítő gólja, Sterling beadása Ameen Al-Dakhil testéről pattant a saját kapujába. A fordulás után Sterling kiharcolt egy tizenegyes, amelyet Cole Palmer értékesített, majd a jamaicai származású szélső saját maga is betalált. A pontot az i-re Nicolás Jackson tette fel, egymást követő második bajnoki meccsén győzött Mauricio Pochettino együttese. 1–4

EVERTON–BOURNEMOUTH

Már a nyolcadik percben hátrányba került a Goodison Parkban a Kerkez Milost ezúttal is a kezdőcsapatba nevező Bournemouth: Ilija Zabarnij elcsúszása után James Garner szerezte meg a labdát, majd pontos lövéssel mattolta Netót. S ha egy üzlet beindul... Sean Dyche tanítványai a 37. percben Jack Harrison varázslatos emelésével növelték előnyüket, aztán a második félidőben Abdoulaye Doucouré adta meg a kegyelemdöfést. Szoros meccsnek ígérkezett, de a vártnál jóval simábban nyert az Everton. 3–0

FULHAM–SHEFFIELD UNITED

A Chris Basham horrorsérülése miatt 14 perc ráadást hozó első félidő után nem maradtak adósak a csapatok a gólokkal. Előbb Bobby Decordova-Reid értékesített egy ziccert, majd Antonee Robinson és Wesley Foderingham egy-egy öngólja után 2–1-re vezettek a hazaiak. A vendégek másodszor is az egyenlítésért támadtak, de gólt a Fulham szerzett, a ráadásban beköszönő Willian révén beállítva a végeredményt. 3–1

CRYSTAL PALACE–NOTTINGHAM FOREST

Keserű szájízzel utazhat haza fővárosi kiszállásáról a Forest: Steve Cooper a labdabirtoklást leszámítva minden, támadást mérő mutatóban felülmúlta a Palace-t, de egyszer a kapufa, míg ötször a remek napot kifogó Johnstone kapus akadályozta meg a vendéggólt – az így kialakult döntetlennek (paradox módon) Roy Hodgson fiai örülhettek jobban. 0–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Burnley–Chelsea 1–4
(Odobert 15., ill. Al-Dakhil 42. – öngól, C. Palmer 50. – 11-esből, Sterling 65., N. Jackson 74.)
Everton–AFC Bournemouth 3–0 (Garner 8., Harrison 37., Doucouré 60.)
Fulham–Sheffield United 3–1 (Decordova-Reid 53., Foderingham 76. – öngól, Willian 90+2., ill. Robinson 68. – öngól)
Manchester United–Brentford 2–1 (McTominay 90+3., 90+7., ill. Jensen 26.)
Crystal Palace–Nottingham Forest 0–0