PL: Alisson 95. perces fejes góljával nyert a Liverpool

CS. M.CS. M.
2021.05.16. 19:35
A Liverpool öröme (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójának vasárnapi játéknapján a Liverpool 2–1-re nyert idegenben a West Brom ellen. A vendégek kapusa, Alisson a 95. percben fejelt győztes gólt.

A 2019–2020-as idényben bajnok Liverpool továbbra is a BL-indulás megszerzéséért küzd a bajnokságban, míg a West Brom már kiesett – ennek ellenére Hal Robson Kanu révén a hazaiak kerültek előnybe a 15. percben (1–0).

Az egyenlítő gólra bő negyedórát kellett várni, Mohamed Szalah a tizenhatos vonaláról eresztett el egy kapáslövést, a labda a West Brom kapujában kötött ki (1–1).

A második félidőben a Liverpool több mint 80 százalékban birtokolta a labdát, s rengeteg lövéssel próbálkozott, de úgy tűnt, nem tud betalálni. A hajrában Georginio Wijnaldum előtt adódott óriási lehetőség, de fölé lőtt.

Végül a Liverpool kapusa, Alisson lett a hős: a 95. percben egy szögletnél jött fel fejelni a brazil, remekül helyezkedett, és megnyerte a mérkőzést csapatának. A Liverpool ötödik, s mindössze egy ponttal van lemaradva a 4. Chelsea-től.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ
West Bromwich–Liverpool 1–2
(Robson-Kanu 15., ill. Szalah 33., Alisson 90+5.)
Tottenham–Wolverhampton 2–0 (Kane 45., Höjbjerg 62.)
Everton–Sheffield United 0–1 (Jebbison 7.)

KORÁBBAN
Crystal Palace–Aston Villa 3–2 (Benteke 32., Zaha 75., T. Mitchell 84., ill. McGinn 17., El Ghazi 34.)
Burnley–Leeds United 0–4 (Klich 44., Harrison 60., Rodrigo 77., 79.)
Southampton–Fulham 3–1
(C. Adams 27., Tella 60., Walcott 82., ill. F. Carvalho 75.)
Brighton–West Ham United 1–1 (Wellbeck 84., ill. Benrahma 87.)

Newcastle United–Manchester City 3–4 (Krafth 25., Joelinton 45+6. – 11-esből, Willock 63., ill. Ferran Torres 42., 64., 66., Cancelo 39.)
Manchester United–Leicester 1–2 (Greenwood 15., ill. L. Thomas 10., Söyüncü 66.)
Chelsea–Arsenal 0–1