PL: a hajrában megizzasztotta a Nottingham az Arsenalt

S. B.S. B.
Vágólapra másolva!
2023.08.12. 16:02
null
Győzelemmel nyitott az Arsenal (Fotó: AFP)
Az Arsenal 2–1-es győzelemmel kezdte az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) új idényét a Nottingham Forest ellen.

Az idény biztosan nem úgy indult, ahogy azt Londonban tervezték, hiszen a meccsre érkező hatalmas tömeget nem sikerült időben beengedi az Emirates Stadionba, így fél órával később kezdhették a csapatok a találkozót.

A londoniak viszont nem zavarta meg a csúszás, a kezdősípszótól dominálták a pályát, a vendégeknél alig láthattuk a labdát. Ennek ellenére az első nagy helyzetet a Nottingham alakította ki a 10. percben. Az Arsenal védői kicsit bealudtak, így Brennan Johnsonhoz könnyedén ívelték előre a labdát, aki azonban végül a kapu fölé emelte azt.

A folytatásban azonban csak még egy lapáttal rátettek a hazaiak, aminek a 26. percben meg is let az eredménye. Gabriel Martinelli egy csodálatos csellel juttatta el a labdát Eddie Nketiahhoz, aki biztos lábbal meg is szerezte a vezetést. (VIDEÓ ITT!)

Mindössze hat perccel később tovább növelte az előnyét az Arsenal Bukayo Saka gyönyörű góljával. A 21 éves játékos a tizenhatoson kívülről vállalta el és hihetetlen pontosan beakasztotta a labdát a kapu jobb oldalába. (VIDEÓ ITT!)

A második játékrészben jó időre leült a mérkőzés, azonban a 82. percben a Nottingham szépítése felébresztette mindkét gárdát. Anthony Elanga az összes londoni védőt lefutva hozta fel a kapu elé a labdát, majd Taiwo Awoniyi elé helyezte, aki biztos lábbal fejezte be az akciót. (VIDEÓ ITT!)

A hajrában már mind a két oldalon rengeteg szép lehetőséget láthattunk, de az eredményen már egyik csapat sem tudott változtatni.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Arsenal–Nottingham Forest 2–1
(Nketiah 26., Saka 32., ill. Awoniyi 82.)

KÉSŐBB
16.00:
Bournemouth–West Ham United (Tv: Match4)
16.00: Brighton–Luton (Tv: Spíler1)
16.00: Everton–Fulham
16.00: Sheffield United–Crystal Palace
18.30: Newcastle United–Aston Villa (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.00: Brentford–Tottenham Hotspur (Tv: Spíler1)
17.30: Chelsea–Liverpool (Tv: Spíler1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Burnley–Manchester City 0–3 (Haaland 4., 36., Rodri 76.)
Kiállítva: Zaruri (90+4., Burnley)

Legfrissebb hírek

Hivatalos: Kerkez Milos a 6-os, Pécsi Ármin a 41-es mezszámot kapta Liverpoolban

Angol labdarúgás
23 órája

Felkészülés: hatalmas baklövés okozta az Arsenal vesztét a Tottenham ellen

Angol labdarúgás
2025.07.31. 15:59

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.30. 11:50

Premier League: visszatért a Cityhez a legnagyobb angol kapustehetség

Angol labdarúgás
2025.07.29. 20:47

Az Arsenal ötgólos meccsen győzött a Newcastle ellen Szingapúrban

Angol labdarúgás
2025.07.27. 15:49

Bruno Fernandes duplázott, az MU győzelemmel kezdte a Premier League felkészülési tornáját – videó

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:54

„Rekordüzlet számunkra” – mégsem szerződik Londonba az angol válogatott középpályás

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:11

Felkészülés: nem bírt harmadosztályú ellenfelével a Tottenham, kikapott a Bilbao

Minden más foci
2025.07.26. 23:27
Ezek is érdekelhetik