Martinelli kései gólja döntött, az Arsenal legyőzte a Man. Cityt

D. Á.D. Á.
2023.10.08. 17:23
Martinelli volt a hős a Man. City ellen (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal 1–0-ra legyőzte a Manchester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

ARSENAL–MANCHESTER CITY 1–0 (0–0)
London,
Emirates Stadion. V: Oliver
ARSENAL: Raya – B. White, Saliba, Gabriel, Zincsenko (Tomijaszu, 74.) – Ödegaard, Jorginho (Partey, 74.), Rice – Gabriel Jesus, Nketiah (Havertz, 74.), Trossard (Martinelli, a szünetben). Menedzser: Mikel Arteta
MAN. CITY: Ederson – K. Walker, R. Dias, Ake, Gvardiol – R. Lewis (Stones, 68.), Kovacic (Nunes, 68.) – B. Silva, J. Álvarez (Doku, 68.), Foden – Haaland. Menedzser: Pep Guardiola
Gólszerző: Martinelli (86.)

Kissé álmosan kezdett az Arsenal, a Manchester City a 4. percben előnybe kerülhetett volna – Foden szöglete után rosszul mozdult ki Raya, Gvardiol estében tette kapura a labdát. A gólvonalról Rice mentett, majd Aké elé került a labda, de a holland védő nagy ziccerben fölé vágta.

Szűk negyedórával később hátul passzolgatott az Arsenal, talán túlságosan nyugodtan is. Rayához került a labda, körülményesen átvette, majd a passz pillanatában ott termett a letámadó Álvarez. A kapus rárúgta a csatárra a labdát, amely az oldalhálóba vágódott.

Huszonhat percet kellett várnunk az első hazai lehetőségre, ekkor Nketiah kapott remek labdát, majd a tizenhatoson belülre érve befelé húzott, és a hosszú alsót vette célba, de a lövése pontatlanra sikerült.

Nem jegyezhettünk fel túl sok lehetőséget az összecsapáson, az első félidő derekán a durvaság került előtérbe. Kovacic például nagyon csúnyán felvágta Ödegaardot, de csak sárga lapot kapott – a VAR egyébként vissza is nézte az esetet, de a horvát megúszta a kiállítást.

A fordulás után sem változott sokat a játék képe, nagyon kemény küzdelem zajlott a mezőnyben, de túl sok helyzet nem alakult ki. A 86. percben azonban megtört a jég: az Arsenal cserejátékosai játszottak össze, Tomijaszu megnyert egy fejpárbajt, aztán Havertz gurított le lövésre Gabriel Martinellinek. A brazil támadó állítás nélkül tüzelt, a labda Akén megpattanva került Ederson kapujába. 1–0

A kései gólra már nem volt ideje válaszolni a Manchester Citynek, amely egymás után másodszor kapott ki a Premier League-ben. Az Arsenal a három pontnak köszönhetően beérte a Tottenhamet, így jelenleg az észak-londoni együttesek kéz a kézben vezetik a bajnokságot.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA

KORÁBBAN
West Ham United–Newcastle United 2–2 (Soucek 8., Kudus 89., ill. Isak 58., 62.)
Wolverhampton–Aston Villa 1–1 (Hvang Hi Csan 53., ill. Pau Torres 55.)
Kiállítva: Lemina (90+2., Wolves)
Brighton–Liverpool 2–2 (Adingra 20., Dunk 78., ill. Szalah 40., 45+5. – a másodikat 11-esből)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Burnley–Chelsea 1–4 (Odobert 15., ill. Al-Dakhil 42. – öngól, C. Palmer 50. – 11-esből, Sterling 65., N. Jackson 74.)
Everton–AFC Bournemouth 3–0 (Garner 8., Harrison 37., Doucouré 60.)
Fulham–Sheffield United 3–1 (Decordova-Reid 53., Foderingham 76. – öngól, Willian 90+2., ill. Robinson 68. – öngól)
Manchester United–Brentford 2–1 (McTominay 90+3., 90+7., ill. Jensen 26.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: ITT A VÉGE, NYERT AZ ARSENAL!

90. perc: négy perc a ráadás.

86. perc: VEZET AZ ARSENAL! A három cserejátékos hozta össze a gólt: Tomijaszu megnyert egy fejpárbajt, majd Havertz gurított le lövésre Martinellinek. A brazil támadó állítás nélkül tüzelt, a labda Akén megpattanva került Ederson kapujába.

84. perc: Ödegaard sarkazása után Gabriel Jesus esett el a tizenhatoson belül. Hiába hördült fel a közönség, Oliver mutatta, hogy tessék felkelni!

80. perc: nincs sok helyzet a második félidőben, a csapatok remekül védekeznek.

74. perc: az Arsenalnál is három új játékos a pályán: Jorginho, Zincsenko és Nketiah helyén Tomijaszu, Partey és Havertz folytatja.

68. perc: hármat cserélt Pep Guardiola – Stones, Doku és Nunes váltotta Lewist, Kovacicot és Álvarezt.

62. perc: Gabriel Jesus a labdaátvételével simán átverte Gvardiolt a tizenhatoson belül, beadásánál viszont Dias óriásit mentett. A szögletből már nem alakult ki veszély.

55. perc: Lewis hámozta át magát az Arsenal védelmén, majd a kapuba is lőtt, de szólt a bíró sípja – a középpályás kézzel ért a labdához.

50. perc: Martinelli tüzelt ballal kisodródott helyzetből, Edersonnak nem is okozott gondot a lövés.

47. perc: Martineli ívelt be a bal szélről, Gabriel Jesus éppen csak, de lemaradt a labdáról. Közel volt.

46. perc: Trossard helyén Martinelli folytatja.

46. perc: jöhet a folytatás.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: itt a vége az első félidőnek.

45. perc: két perc a ráadás.

40. perc: Gvardiol ívelt középre veszélyesen, Raya el is vétette, de az Arsenal megúszta – Zincsenkóról szögletre pattant a labda.

38. perc: Zincsenko egymás után kétszer próbálkozhatott lövéssel a tizenhatos vonaláról, de mindkét alkalommal blokkolni tudtak a vendég védők.

33. perc: Álvarez kísérletezett messziről, de jócskán a kapu fölé ment a labda.

28. perc: Kovacic lépett oda nagyon csúnyán Ödegaardnak, Oliver azonnal sárgát mutatott fel. A VAR visszanézte az esetet, de a horvát megúszta a kiállítást.

26. perc: MEGVAN AZ ELSŐ HAZAI LEHETŐSÉG! Nketiah kapott remek labdát, majd a tizenhatoson belülre érve befelé húzott és a hosszú alsót vette célba – a lövése pontatlanra sikerült.

23. perc: Bernardo Silva vágta fel Nketiaht, a jutalma egy sárga lap.

21. perc: Walker ugratta volna ki Fodent, de a hosszú átadás kissé hosszú volt.

17. perc: MIT CSINÁLT RAYA? Hátul passzolgatott az Arsenal, talán túlságosan nyugodtan is. Rayahoz került a labda, aki körülményesen átvette, majd a passz pillanatában ott termett a letámadó Álvarez. A kapus rárúgta a csatárra a labdát, ami az oldalhálóba vágódott. Ezt megúszták a hazaiak.

11. perc: megvan a mérkőzés első sárga lapja – Jorginho rántotta le a meginduló Fodent.

8. perc: Aké indította Haalandot, Saliba egy az egyben maradt a csatárral. Bár a francia bekk először elvétette a labdát, végül szerelni tudott, így megakadályozta a ziccer kialakulását.

4. perc: MI MARADT KI?! Foden szöglete után rosszul mozdult ki Raya, Gvardiol estében tette kapura a labdát. A gólvonalról Rice mentett, majd Aké elé került a labda, de a holland védő nagy ziccerben fölé vágta.

1. perc: elindult az összecsapás, a Manchester City indította útjára a labdát.