FA-kupa: tovább íródik a Wrexham hollywoodi története, de mégsem örülhet

B. D. K.B. D. K.
2023.01.29. 19:54
Hatgólos őrület a Wrexham meccsén (Fotó: Getty Images)
Az ötödosztályban szereplő AFC Wrexham 3–3-as döntetlent játszott Walesben a másodosztályú Sheffield Uniteddel az angol labdarúgó FA-kupa 4. körében, így a két csapat hamarosan ismét megütközik egymással.

Angol ötödosztályú csapatról nem sokszor szoktunk cikkezni, de a Wrexham teljesítménye mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Mint arról beszámoltunk, két hollywoodi sztárszínész, Ryan Reynolds és Rob McElhenney lett 2020 őszén a walesi futballklub tulajdonosa. Azóta a csapat pedig számos nagy eredményt tudhat magának.

A világ egyik legrégebbi futballklubja ma is kitett magáért, méghozzá Ryan Reynolds szeme láttára!

Az ötödosztályt vezető Wrexham a másodosztály második helyén álló, jó eséllyel a Premier League-be feljutó Sheffield Unitedet fogadta. A vendégek esélyeshez méltóan gyors gólt szereztek, Oliver McBurnie már a 2. percben betalált (0–1).

A walesieket azonban nem olyan fából faragták, hogy feladják, hajtottak, küzdöttek, és a második félidő elején James Jones révén egyenlítettek (1–1).

Nem volt megállás, a Wrexham pár perc múlva Thomas O'Connor találatával fordított (2–1).

Négy percre rá viszont a Sheffield egalizált, Oliver Norwood volt eredményes (2–2).

A vendégek a 71. percben megfogyatkoztak, Daniel Jebbison rúgott oda egy hazai játékosnak.

Úgy tűnt, az emberelőnyben futballozó ötödosztályú gárda a hajrában bedarálja a Sheffieldet, Paul Mullin szerzett vezetést (3–2). Nézzék ezt az örömöt!

A tíz emberrel játszó Sheffield azonban a ráadásban egy sarokrúgás után John Egan révén ismétlésre mentette a mérkőzést (3–3).

A Wrexham ugyan nem jutott tovább, de nem is esett ki másodosztályú ellenfelével szemben, és ha így játszik, mint vasárnap, akkor a visszavágón sem lesz esélytelen. A walesiek egyébként az előző körben 4–3-ra verték meg idegenben a szintén championshipes Coventryt.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL FA-KUPA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT

Wrexham (V.)–Sheffield United (II.) 3–3 (J. Jones 50., O'Connor 61., Mullin 86., ill. McBurnie 2., Norwood 65., Egan 90+5.)
Kiállítva: Jebbison (71., Sheffield)

Korábban
Brighton–Liverpool 2–1 (Dunk 39., Mitoma 90+2., ill. H. Elliott 30.)
Stoke (II.)–Stevenage (IV.) 3–1 (J. Brown 15., Laurent 74., Baker 80., ill. J. Reid 71.)

HÉTFŐN
20.45:
Derby County (III.)–West Ham United

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Accrington (III.)–Leeds United 1–3 (Adekoya 81., ill. Harrison 23., Firpo 66., Sinisterra 68.)
Walsall (IV.)–Leicester City 0–1 (Iheanacho 68.)

Blackburn (II.)–Birmingham (II.) 2–2 (Dack 33., Rankin-Costello 46. ill. Khadra 3., James 90+1.)
Bristol City (II.)–West Bromwich Albion (II.) 3–0 (Bell 12., 48., Scott 28.)
Fulham–Sunderland (II.) 1–1 (Cairney 61., ill. Clarke 6.)
Ipswich (III.)–Burnley (II.) 0–0
Luton (II.)–Grimsby (V.) 2–2 (Adebayo 49. – 11-esből, Clark 66. ill. Holohan 43., Clifton 67.)
Sheffield Wednesday (III.)–Fleetwood (III.) 1–1 (Earl 71.– öngól, ill. Omochere 52.)
Southampton–Blackpool (II.)
2–1 (Perraud 22., 62., ill. Patino 67.)
Preston (II.)–Tottenham 0–3 (Szon Hung Min 50., 69., Danjuma 87.)
Manchester United–Reading (II.) 3–1 (Casemiro 55., 58., Fred 66., ill. Mbengue 72.)
Kiállítva: Carroll (65., Reading)