FA-kupa: a szünet után megjöttek a gólok, továbbjutott a Liverpool

B. D. K.B. D. K.
2022.02.06. 14:53
<strong>Harvey Elliott</strong> (középen) góllal tért vissza (Fotó: Getty Images)
A Liverpool 3–1-ra legyőzte hazai pályán a másodosztályú Cardiff Cityt az angol labdarúgó FA-kupa negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Ahogy az várható volt, hatalmas fölényben játszott a Liverpool, amely az első félidőben 81 százalékban birtokolta a labdát, viszont a Cardiff kapuját (ekkor még) nem tudta bevenni.

A fordulás után azonban szép sorjában megérkeztek a gólok, noha a Liverpool majdnem megfogyatkozott Caoimhín Kelleher szabálytalansága után. Az 53. percben Trent Alexander-Arnold oldalszabadrúgására érkezett remek ütemben Diogo Jota és bólintotta a labdát a kapuba (1–0).

A 68. percben egy védelmi hibát is góllal büntetettek meg a „vörösök”, Minamino Takumi volt közelről eredményes (2–0).

A 76. percben a súlyos bokasérüléséből visszatérő, csereként pályára lépő Harvey Elliott egy remek félfordulatos lövéssel szerezte meg a hazaiak harmadik találatát (3–0).

A szépítés azért összejött a vendégeknek, Rubin Colwill góljával alakult ki a 3–1-es végeredmény. Továbbjutott a Liverpool.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Liverpool–Cardiff City (II.) 3–1
(Diogo Jota 53., Minamino 68., Elliott 76., ill. Colwill 80.)

Később
Nottingham Forest (II.)–Leicester City 4–1 (Zinckernagel 23., B. Johnson 24., Worrall 32., Spence 61., ill. Iheanacho 40.)
19.30: AFCBournemouth (II.)–Boreham Wood (V.)

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Chelsea–Plymouth Argyle (III.) 2–1 (Azpilicueta 41., Marcos Alonso 105+1., ill. Gillesphey 8.) – hosszabbítás után
Kidderminster Harriers (VI.)–West Ham United 1–2
(Penny 19., ill. Rice 90+1., Bowen 120+1.) – hosszabbítás után

Manchester United–Middlesbrough (II.) 1–1 (Sancho 25., ill. Crooks 64.) – 11-esekkel 7–8
Manchester City–Fulham (II.) 4–1 (Gündogan 6., Stones 13., Mahrez 53., 57. – az elsőt 11-esből, ill. Fabio Carvalho 4.)
Everton–Brentford 4–1 (Y. Mina 31., Richarlison 48., Holgate 62., Townsend 90+1., ill. Toney 54. – 11-esből)
Wolverhampton–Norwich City 0–1 (McLean 45+1.)
Southampton–Coventry (II.) 2–1 (S. Armstrong 63., Walker-Peters 112., ill. Gyökeres 22.) – hosszabbítás után
Crystal Palace–Hartlepool United (IV.) 2–0 (Guéhi 4., Olise 22.)
Peterborough United (II.)–Queens Park Rangers (II.) 2–0
Huddersfield Town (II.)–Barnsley (II.) 1–0
Stoke City (II.)–Wigan Athletic (III.) 2–0
Cambridge United (III.)–Luton Town (II.) 0–3