FA-kupa: a Liverpool és a Spurs is hátrányból jutott tovább

M. D.M. D.
2022.01.09. 17:02
Kaide Gordon számára örökké emlékezetes mérkőzés marad a Shrewsbury elleni (Fotó: AFP)
A Liverpool és a Tottenham is hátrányból felállva verte meg hazai pályán harmadosztályú ellenfelét az angol labdarúgó FA-kupa harmadik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. Az élvonalbeli csapatok csatájában a West Ham United 2–0-ra legyőzte a Leeds Unitedet. A Premier League-ben szereplő együttesek közül továbbjutott még a Wolverhampton és a Norwich City is.

A Liverpool a harmadosztály 15. helyezettjét, a Newcastle Unitedet kiejtő Cambridge Unitedet egy pozícióval megelőző Shrewsbury Townt fogadta az Anfielden. A „vörösök” a Kelleher – C. Bradley (J. Norris, 90+2.), Konaté, Van Dijk, Robertson (Cimikasz, 90+2.) – Morton, Fabinho, Dixon-Bonner (Firmino, 64.) – K. Gordon (Frauendorf, 80.), Woltman (Minamino, a szünetben), C. Jones összeállításban léptek pályára. Többek edzői döntés miatt maradtak ki a keretből, Trent Alexander-Arnold pedig azért, mert a Chelsea elleni rangadó után pozitív koronavírustesztet adott.

Meglepetésre a vendégek kerültek előnybe Daniel Udoh találatával – a nigériai Cristiano Ronaldót idézte a gólörömével –, ám a Liverpool még az első félidőben fordított; az egyenlítő gólt jegyző Kaide Gordon 17 évesen és 96 naposan a klub történetének második legfiatalabb gólszerzőjévé avanzsált (a rekordot a 17 évesen és 45 naposan betaláló Ben Woodburn tartja).

A szünet után a hatalmas fölényben futballozó, a labdát 83 százalékban birtokló hazaiak újabb két gólt lőttek, a csereként beálló Roberto Firmino ráadásul igen tetszetős módját választotta a gólszerzésnek, sarokkal vette be a Shrewsbury kapuját. VIDEÓ ITT! A végeredményt a hosszabbításban a duplázó Fabinho állította be.

Harry Kane-ék baja meggyűlt a Morecambe-bel (Fotó: AFP)

Jóval nehezebben harcolta ki a továbbjutást a Tottenham, amely úgy győzte le 3–1-re a harmadosztály 21. helyén veszteglő Morecambe-et, hogy az utolsó húsz perchez érve még a vendégek vezettek. A „sarkantyúsok” három góljából kettőt csereként pályára lépő játékos, Lucas Moura és Harry Kane szerzett. A brazil támadó kapcsán érdekesség, hogy Antonio Conte keze alatt a 13. mérkőzésén már ötödször volt eredményes klubjában.

Az élvonalbeli együttesek csatájában a West Ham United otthon 2–0-ra nyert a Leeds United ellen, míg a Premier League-csapatok közül továbbjutott még a Wolverhampton és a sereghajtó Norwich City is.

ANGOL FA-KUPA
A LEGJOBB 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT

Liverpool FC–Shrewsbury Town (III.) 4–1 (K. Gordon 34., Fabinho 44., 90+3. – az elsőt 11-esből, Firmino 78., ill. Udoh 27.)
Tottenham Hotspur–Morecambe (III.) 3–1 (Winks 74., Lucas Moura 86., Kane 88., ill. A. O’Connor 33.)
West Ham United–Leeds United 2–0 (Lanzini 34., Bowen 90+3.)
Wolverhampton Wanderers–Sheffield United (II.) 3–0 (Podence 14., 80., N. Semedo 72.)
Charlton Athletic (III.)–Norwich City 0–1 (Rashica 80.)
Nottingham Forest (II.)–Arsenal 1–0 (Grabban 83.) – BŐVEBBEN ITT!
Luton Town (II.)–Harrogate Town (IV.) 4–0
Stoke City (II.)–Leyton Orient (IV.) 2–0
Cardiff City (II.)–Preston North End (II.) 2–1 – hosszabbítás után