A Sunderland idegenben lépte le a Chelsea-t

2010.11.14. 19:08
Az első gól pillanata (Fotó: Reuters)
Hatalmas meglepetéssel zárult a Premier League 13. fordulója, a listavezető Chelsea ugyanis hazai pályán 3–0-s vereséget szenvedett a Sunderlandtől. A „kékek” eddig gólt sem kaptak a Stamford Bridge-en ebben a bajnokságban, most azonban többször is csődöt mondott a védelmük, amit a Sunderland tökéletesen kihasznált

A Sunderland a héten már borsot tört egy londoni csapat orra alá (a Tottenham otthonából 1–1-es döntetlennel távozott), most pedig egy másik fővárosi gárdához látogatott. Az első félóra képe nem vetített előre újabb sunderlandi bravúrt, hiszen jóformán csak a Chelsea-nek voltak lehetőségei.

Főleg Didier Drogba volt aktív, közelről, távolról egyaránt próbálkozott, de egyszer sem járt sikerrel. A játékrész utolsó tíz percében aztán a vendégek átvették a kezdeményezést, és sorra dolgozták ki a helyzeteket.

A több nagy védést bemutató Petr Cech a 45. percig tartotta csapatát, akkor azonban már ő is tehetetlennek bizonyult. A hazai kaputól mintegy 20 méterre Nedum Onuoha gondolt egy merészet, és átszlalomozott a Chelsea védelmén – amely finoman fogalmazva nem fejtett ki nagy ellenállást –, majd higgadtan a hosszú alsóba gurított. Ez volt az első gól a bajnokságban, amelyet a Chelsea hazai pályán kapott. 0–1

A szünetben tehát a vendégek vezettek, ám korántsem érdemtelenül, hiszen az első félidőben többször lőttek kapura, mint ellenfelük.

A döbbenet a Stamford Bridge-en az 52. percben lett még nagyobb, növelte ugyanis előnyét a vendégcsapat, amely szépen kipasszolta a „kékek" védelmét, majd Asamoah Gyan a bal alsóba helyezett Cech mellett. 0–2

A Chelsea kétgólos hátrányban sem tudta felpörgetni a tempót, Craig Gordonnak igazán nagy védésekre nem volt szüksége.

Carlo Ancelotti hiába próbált színt vinni csapata játékába cserékkel, ezek sem hoztak változást. A mérkőzés a 87. percben dőlt el, amikor Ashley Cole hatalmas hibáját kihasználva Danny Welbeck beállította a 0–3-s végeredményt. A Chelsea előnye így kétpontosra csökkent az Arsenallal szemben, de a Manchester United is csupán három ponttal van lemaradva a címvédőtől.

CHELSEA–SUNDERLAND 0–3

1. Chelsea 13 9 1 3 28–8 +20  28
2. Arsenal 13 8 2 3 26–12 +14  26
3. Manchester United 13 6 7 26–15 +11  25
4. Manchester City 13 6 4 3 15–10 +5  22
5. Bolton 13 4 7 2 21–19 +2  19
6. Sunderland 13 4 7 2 15–13 +2  19
7. Tottenham 13 5 4 4 18–17 +1  19