A Newcastle gázolt, Nolan szinte ülve, háttal a kapunak lőtt gólt

2010.10.31. 16:35
Nolan parádés gólját közelről figyelték a sunderlandiek (Fotó: Reuters)
 A Premier League 10. fordulójának legnagyobb presztízsű mérkőzését Északkelet-Angliában rendezték: a Tyne and Wear-derbit a Newcastle United nyerte meg 5–1-re az ősi rivális Sunderland ellen.

A Sunderlandnek fikarcnyi esélye sem volt az északkeleti presztízscsatában: már a 23. percben csak a hatalmas szerencse (és a kapus Mignolet) mentette meg a vendégeket a góltól Andy Carroll és Shola Ameobi kísérlete után, de a 26. percben nem volt menedék.

Egy szöglet után Kevin Nolan gyakorlatilag már ült, amikor kapura húzta a labdát, a bravúros, „pókfocis” mozdulat eredménye pedig nagyon szép gól lett.

DERBIBLOG A NÉPSPORTON

Az 1600-as évek óta nem szíveli egymást Newcastle és Sunderland:

Ostrom, kocsma, északkelet: „Anglia legnagyobb derbije”

A 33. percben Joey Barton próbált ollózni, de kifejezetten rosszul, a lecsúszott kísérlet viszont épp az üresen álló Nolan elé esett, aki higgadtan a kapuba helyezett Mignolet mellett. A 45. percben Onuoha szabálytalankodott Jonás Gutiérrezzel szemben, a büntetőt Shola Ameobi küldte be – a nagydarab center lett ezzel a Premier League-történet legeredményesebb játékosa az északkeleti derbin, ez már az ötödik gólja volt a Sunderland elleni meccseken.

Nem elég, hogy háromgólos hátrányban voltak a vendégek, az 52. percben még meg is fogyatkoztak: az ex-Newcastle-védő Titus Bramble kapott piros lapot. Legalább elmondhatta magáról, hogy a Premier League történetében elsőként Newcastle- és Sunderland-színekben is kiállították már…

A 70. percben a remekül játszó, de a befejezéseknél szerencsétlen Carroll a lécet találta el egy fejessel, a kipattanót viszont Ameobi kíméletlenül bevarrta, már 4–0! Az ötödiket Nolan fejelte, aki ezzel mesterhármast jegyezhetett fel, a szépítő gólt Darren Bent szerezte – igaz, ekkor már a csalódott vendégdrukkerek többsége rég kifelé menetelt a stadionból.

NEWCASTLE–SUNDERLAND 5–1

PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Newcastle–Sunderland 5–1 (Nolan 26., 34., 75., Ameobi 45., 70. – az elsőt 11-esből, ill. D. Bent 90.)