A Liverpool egykori legendás játékosa, a 38-szoros angol válogatott Jamie Carragher a Stick to Football podcastben múlt héten arról beszélt, hogy szerinte a Liverpoolnak még van lehetősége az előrelépésre Szoboszlai Dominik pozíciójában.
„Tudom, hogy Szoboszlai egy teljesen más játékos, hihetetlen a munkabírása. De gondoljunk bele, hogy az Arsenalban Martin Ödegaard, a Chelsea-ben Cole Palmer, vagy korábban a Manchester Citynél Kevin De Bruyne mekkora hozzáadott értékkel bír ugyanazon a poszton. Olyan játékos kell, aki idényenként tizenöt-húsz gólhoz segíti a csapatát. Szerintem ezen a poszton a Liverpool még fejlődhet” – fogalmazott a műsorban Carragher.
Esterházy Mátyás szerint „ha figyelembe vesszük, Szoboszlai milyen támadómunkát végez, és ehhez milyen számok társulnak, akkor azt mondani, hogy ez kevés volna, butaság. Egy tévéműsorban nyilván olyan dolgokat kell mondani, amire az emberek felkapják a fejüket. De sokkal fontosabb az, amit a pályán látunk. Az a felelősségmennyiség, amit Dominik kap a csapaton belül, önmagáért beszél.”
Szoboszlai jelenleg hét gólnál és nyolc asszisztnál jár a Liverpoolban tétmeccseken – tehát 15 gól megszületéséhez járult hozzá nagy mértékben. Mivel a Premier League-idényből még négy forduló hátravan, Esterházy szerint nem irreális abban bízni, hogy húszig is eljut.
A kritikus hangok gyakran hivatkoznak a magyar támadó visszaeső védekező statisztikáira is, ám a menedzser szerint érdemes ezek mögé nézni.
„Ezek úgynevezett event adatok, vagyis a labdás akciókat rögzítő statisztikák. Viszont ezek nem tartalmazzák az elképesztő mennyiségű futást, intenzív sprintet, ami Dominik játékának egyik legmeghatározóbb eleme.”
Esterházy szerint Szoboszlai védekezésben is kiemelkedik, különösen a letámadások terén.
„A Liverpoolban gyakorlatilag ő indítja a letámadást. Szerintem a világ három legjobb játékosa között van a labda elleni játékban. És ami igazán különleges benne, hogy nemcsak labda nélkül, de labdával is ilyen szinten teljesít. Ez a kombináció szinte lehetetlen a mai elitfutballban.”
Arra a kérdésre, hogy Jürgen Klopp vagy a jelenlegi menedzser, Arne Slot fontosabb Szoboszlai karrierjében, Esterházy egyértelmű választ adott.
„Nem érdemes őket összehasonlítani. Klopp idején igazolt a klubhoz, ő indította el Dominik liverpooli karrierjét. Slot viszont ugyanazzal a kerettel dolgozik, mégis új struktúrákat hozott, más pozíciókban és szerepkörökben használja a játékosokat. Ezek a változások szinte olyan jelentőségűek, mintha új játékosokat igazolt volna.”
A TELJES INTERJÚ