Hiába Kudus ollózós gólja, a Manchester City nyert, és sorozatban negyedszer bajnok

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.05.19. 18:53
Phil Foden duplázott (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 38., utolsó fordulójában a Manchester City 3–1-re legyőzte a West Ham Unitedet, ezzel megszerezte sorozatbeli negyedik bajnoki címét. Az Arsenal így hiába fordított az Everton ellen, ez csak a második helyre volt elég. A manchesterieknél Erling Haaland nem talált be, de így is ő nyerte meg a mesterlövészi címet, míg az idény legjobb játékosának megválasztott Phil Foden duplázott.

ANGOL PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ
Arsenal–Everton 2–1 (Tomijaszu 43., Havertz 89., ill. Gueye 40.)
Brentford–Newcastle United 2–4 (Janelt 48., Wissa 69., ill. Barnes 22., Murphy 37., Isak 38., Guimaraes 76.)
Brighton–Manchester United 0–2 (Dalot 73., Höjlund 88.)
Burnley–Nottingham Forest 1–2 (Cullen 71., ill. Chris Wood 2., 14.)
Chelsea–Bournemouth 2–1 (Caicedo 17., Sterling 48., ill. Badiashile 49. – öngól)
Crystal Palace–Aston Villa 5–0 (Mateta 9., 39., 63., Eze 54., 69.)
Liverpool–Wolverhampton 2–0 (Mac Allister 34., Quansah 40.)
Kiállítva: Semedo (Wolverhampton, 28.)
Luton–Fulham 2–4 (Morris 45+2. – 11-esből, Doughty 55., ill. A. Traoré 43., Jiménez 45+3., 49., Wilson 68.)
Manchester City–West Ham United 3–1 (Foden 2., 18., Rodri 59., ill. Kudus 43.)
Sheffield United–Tottenham Hotspur 0–3 (Kulusevski 15., 65., Pedro Porro 59.)

Az Arsenal a legutóbbi 12 idényben egyaránt megnyerte utolsó bajnokiját. Erre most is szüksége volt Mikel Arteta csapatának, a győzelem mellett azonban az is kellett neki, hogy a 22 bajnoki óta veretlen Manchester City pontokat hullajtson a West Ham United ellen.

Pep Guardiola együttese azonban nem bízta a véletlenre, és a napokban az idény legjobbjának megválasztott Phil Foden már a második percben megszerezte a vezetést. Az angol középpályás szinte már szokás szerint, ezúttal is átlövésből talált be a kapuba (1–0).

A hatalmas mezőnyfölényt a vezetés ellenére is megtartotta a Manchester City, sorra jöttek a helyzetek. A 18. percben Jeremy Doku indult el a bal szélen, a középre tett labdáját pedig Foden átvétel nélkül juttatta a West Ham kapujába (2–0).

Ezzel szemben az Arsenal nem talált fogást az Evertonon, sőt Dominic Calvert-Lewin révén két helyzete is volt a vendégeknek. Aztán a 40. percben Idrissa Gueye szabadrúgása megpattant a sorfalban álló Declan Rice-on, így a vendégek szerezték meg a vezetést (0–1). Messze került a bajnoki címtől az Arsenal, de a félidő vége előtt mindkét mérkőzés úgy alakult, ami bizakodásra adhatott okot a londoniak számára. Az Arsenal Tomijaszu Takehiro kapáslövésével egyenlített (1–1), míg a West Ham United Mohammed Kudus ollózós mozdulattal szerzett góljával szépített (2–1).

A második félidő elején a manchesteriek részéről Rodri is feliratkozott a gólszerzők közé, így visszaállt a kétgólos különbség. Az Arsenal az egyenlítő találat után is szenvedett, végül Kai Havertz a 89. percben megszerezte az ágyúsok második gólját, miután Martin Ödegaard helyzetbe hozta (2–1).

Egy pillanatra felcsillant a remény Londonban, amikor Tomás Soucek szépített a Manchester City ellen, de a találatot a VAR kezezés miatt érvénytelenítette. Az Arsenal hiába fordított, és nyert 2–1-re, a Manchester City sem hibázott. A West Ham United elleni 3–1-es siker azt jelenti, hogy Guardiola együttese az angol bajnok, a City ráadásul a PL történelme során először tudott sorozatban négyszer is nyerni.