MU: „Ferguson tán csak azokat szereti, kik engedelmeskednek”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2015.09.23. 18:43
null
Sir Alex Ferguson hamarosan megjelenő könyvében Mino Raiolát kritizálta, a válasz sem maradt el (Fotó: Reuters)
Mino Raiola, a Juventusban szereplő Paul Pogba ügynöke keményen beszólt Sir Alex Fergusonnak, a Manchester United edzőlegendájának, miután a már visszavonult menedzser hamarosan megjelenő könyvében azt állítja, Pogba 2012-ben Raiola nyomására távozott a Serie A-ba.

 

 

Ferguson új, „Leading" címmel hamarosan megjelenő könyvében bírálta Mino Raiolát.

„Egy vagy két játékosügynök van a futball világában, akit nem kedvelek, és Raiola, Paul Pogba ügynöke az egyik" – áll a 73 éves trénernagyság új könyvében. – Annak idején ő lett Zlatan Ibrahimovic ügynöke, amikor a svéd az Ajaxban játszott, és a 2012-ben még csak 18 esztendős Pogbát is ő kezdte el képviselni. Már az első találkozásunkkor sem volt szimpatikus."

„Paulnak hároméves szerződése volt, egyéves megújítási opcióval, amit szerettünk volna érvényesíteni. Aztán hirtelen megjelent az ügynöke, Mino Raiola, és az első találkozásunk egyből nagy bukás volt. Olyanok voltunk, mint az olaj és a víz. Onnantól kezdve nem tehettünk semmit, mert Raiola megkedveltette magát Pogbával és a családjával is, aztán aláírt a Juventushoz."

Raiola sem várt sokáig a válasszal, kicsit odaszúrt Fergusonnak, szerinte a korábbi MU-tréner csak azokat a játékosokat kedveli, akik folyton engedelmeskednek neki.

„Sir Alex szavai egyáltalán nem érintik negatívan a munkám, inkább úgy értékelem őket, mint bizonyítékot, hogy jó vagyok abban, amit csinálok."

„Mindig azt teszem, ami az ügyfelemnek a legjobb. Ha azt néztem volna, számomra mi a legidálisabb, akkor a Manchester Unitedben tartottam volna Pault. De Pogba érdekeit nézve úgy döntöttünk, jobb, ha a Juventushoz szerződik. Talán Ferguson csak azokat szereti, akik engedelmeskednek neki. A szavaiból úgy tűnik, még mindig nincs tisztában azzal, hogy Paul kicsoda valójában. Kiváló menedzser volt a skót, de a legjobbak is tévednek néha."

Legfrissebb hírek

Hivatalos: Kerkez Milos a 6-os, Pécsi Ármin a 41-es mezszámot kapta Liverpoolban

Angol labdarúgás
18 órája

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.30. 11:50

Premier League: visszatért a Cityhez a legnagyobb angol kapustehetség

Angol labdarúgás
2025.07.29. 20:47

A Bayern megállapodott a Liverpoollal Luis Díaz átigazolásáról – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.07.27. 19:42

Bruno Fernandes duplázott, az MU győzelemmel kezdte a Premier League felkészülési tornáját – videó

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:54

„Rekordüzlet számunkra” – mégsem szerződik Londonba az angol válogatott középpályás

Angol labdarúgás
2025.07.27. 09:11

Gyökeres az Arsenalhoz igazolt – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.07.26. 20:12

A Liverpool „Örökké 20” emblémával játszik Diogo Jota emlékére a következő idényben

Angol labdarúgás
2025.07.26. 14:17
Ezek is érdekelhetik