A szezon előtt az angol újságok leírták az Arsenalt, alig volt szigetországi médium, amely előzetes szezonbeharangozójában az első négybe várta volna a londoni csapatot. Ugyan papíron Cesc Fabregas és Samir Nasri is még az Arsenal játékosa, de nagy valószínűséggel mindketten távoznak az Emiratesből. A kulcsjátékosok pótlására pedig ezúttal is fiatalokat, klasszisnak (még) korántsem nevezhető futballistákat igazolt Arsene Wenger menedzser.
A Newcastle elleni szezonnyitó elején aztán az egyik új szerzemény, a Lille-től érkező Gervinho nagyon ficánkolt a hazai védők között. Az elefántcsontparti támadó a széleken rendre a védők mögé került, a „bepasszoknál" azonban jól zártak a Newcastle játékosai.
Ennek ellenére Tomas Rosicky már nagyon hamar megszerezhette volna a vezetést, de 17 méteres löketénél gyakorlatilag eltörte a labdát, nem sokkal később, a 18. percben pedig Robin van Persie megpattanó lövése perdült épphogy a kapu mellé egy hazai védőről.
Az Arsenal játékán nem látszott, hogy két elvágyódó klasszisuk nincs már a csapatban. Az „ágyúsok" a már megszokott látványos, rövid passzos játékukkal operáltak, amivel alig tudott mit kezdeni a Newcastle. Az ellenfél próbálkozásainál pedig Wojciech Szczesny mindig a helyén volt.
Az első félidő második felére azonban alábbhagyott a vendégek lendülete, ennek ellenére Van Persie megszerezhette volna a vezetést, de nem tudta a levegőből rendesen átvenni Andrej Arsavin löbbölt labdáját a 16-oson belül. Az Arsenal holland csapatkapitányának mozgásán látszott, hogy kisebb sérülések hátráltatták felkészülését. Pedig Van Persie a legutóbbi kilenc idegenbeli Premier League-mérkőzésén betalált, amelyen pályára lépett.
Jack Wilshere távollétében (az angol sérüléssel bajlódik) így is Van Persie számított a legnagyobb klasszisnak a vendégeknél, amit a második félidő elején bizonyított is: a 16-os sarkától leadott szabadrúgása csak centiméterekkel kerülte el a jobb felsőt.
A két csapat az előző szezonban hasonló szereposztásban gyakorlatilag az év meccsét játszotta. Az Arsenal hiába vezetett már négy góllal is, a végeredmény 4–4 lett. Most körvonalazódott a mérkőzésen, hogy hasonló látványra nem számíthatnak a St. James's Parkba kilátogató nézők.
A 64. percben egy nagyon „pofás" támadás utolsó passza a csereként beálló Theo Walcottra jött ki, az angol azonban közelről csak Tim Krul kapusba tudta lőni a labdát.
Közeledett a mérkőzés vége, az Arsenal pedig egyre idegesebbé vált, a meccs legjobbja, Gervinho ráadásul felült Joey Barton provokációjának, és kiállíttatta magát. A szigetországban „méltán népszerű" angol középpályást rosszul érintette, hogy az Arsenal támadója elesett a tizenhatoson belül, majd a mezénél fogva felrángatta a földről. Több sem kellett az angol légkörrel csak ismerkedő Gervinhónak, és arcon csapta a Newcastle játékosát, aki mint egy krumpliszsák esett össze a „simogatástól". A szándék persze egyértelmű volt, így a piros lap is jogos volt. A jó öreg Bartonnak megint bejött a számítása, a már említett 4–4-es meccsen Abou Diabyt állíttatta ki....
Az utolsó percekben mindkét csapatnak volt ugyan egy-két kisebb lehetősége, de gól nem született a találkozón.
1. FORDULÓ |
Newcastle–Arsenal 0–0 |
KORÁBBAN |
Blackburn Rovers–Wolverhampton 1–2 (Formica 20., ill. S. Fletcher 22., Ward 48.) |
Fulham–Aston Villa 0–0 |
Liverpool–Sunderland 1–1 (L. Suárez 11., ill. S. Larsson 57.) |
Queens Park Rangers–Bolton 0–4 (G. Cahill 45., Gabbidon 67. – öngól, Klasnic 70., Muamba 79.) |
Wigan–Norwich 1–1 (B. Watson 21. – 11-esből, ill. Hoolahan 45.) |
VASÁRNAP |
Stoke City–Chelsea |
West Bromwich Albion–Manchester United |
(A Tottenham Hotspur–Everton mérkőzést elhalasztották.) |