2022.05.27. 09:19
Klay Thompsonnak sült a keze a Mavs ellen (Fotó: Getty Images)
A hajráig küzdött a Dallas, de jobb volt a Warriors, Steph Curryék 4:1-gyel jutottak be a nagydöntőbe.

Golden State Warriors–Dallas Mavericks 120–110

Végig vezetve nyert a Warriors. Egyetlen másodpercig sem volt hátrányban a sorozatot lezáró mérkőzésen a Golden State, sőt utoljára 2–2-nél volt egál az állás, aztán futottak egy 12–3-at a hazaiak és onnantól ők kontrollálták a találkozót. A Dallas végig kapaszkodott, az első negyed végén csak öt pont volt közte, de a másodikban 41 egységet tett fel a táblára a Dubs és egy 21–8-as futással húsz pont fölé növelte a különbséget – szétfutotta, szétdobta, szétpattanózta és szétvédekezte ellenfelét ebben az időszakban Steve Kerr csapata. Innentől a harmadik negyed hajrájáig úgy tűnt, hogy kiütés lesz a vége, vezetett 25-tel is a GSW, de aztán ott pár perc alatt egy 15–0-t repesztett a Mavs, Luka Doncic egymaga kilenc pontot és egy gólpasszt vállalt ebből, így a szakadéknyi különbség pillanatok alatt látótávolságra olvadt. A záró etap elején megint felpörgött a Warriors és újra volt már közte 17 is, majd az utolsó dallasi roham 110–100-ig jutott csak, ennél közelebb nem – itt két támadópattanóból dobott két triplát a Thompson-Curry páros, ezután pedig Jason Kidd inkább le is cserélte a kezdőit. Összességében tehát a második negyedtől kezdve (21 másodpercet leszámítva) végig kétszámjegyű fórban volt a Warriors, amely így a legutóbbi vereség után magabiztos játékkal zárta le a sorozatot és 4–1-gyel bejutott a nagydöntőbe – két „kihagyott” szezon után lesz újra ott a fináléban a gárda, amely azt megelőzőzően sorozatban öt döntőt vívott meg.

Hiába a jó triplázás, jobb volt a GSW. 40 százalékkal süllyesztett el 17 hármast a Mavericks, alapvetően bedobálgatta a kiosztásokat a gárda, de a GSW védekezése nagyon megnehezítette a vendégek dolgát – Luka Doncic ezúttal sokszor pozícióból indulva dolgozott és próbált osztogatni, de Andrew Wigginsék remekül értek oda mindenhova, ahova kellett, főleg a gyűrű alatt. Ezt súlyosbította, hogy a hazaiak 51–34-re nyerték a lepattanózást és 14–6-ra a támadópattanózást, 50–32-re győztek a festékben és nagyon beszédes a gólpasszok 36–22-es aránya is – a GSW könnyedén, lazán, ritmusosan játszott, a Mavs maximum átmenetileg tudta ezt lelassítani. Klay Thompson remek napja (32 pont, 8/16 tripla) mellett mindenki hozzátette a magáét, rajta kívül Curry, Poole, Wiggins és Green is 15-18 pont között dobott, plusz hozzájuk csatlakozott 10 ponttal, 18 lepattanóval (ebből 7 támadó) és 4 gólpasszal Kevon Looney - 50% felett céloztak mezőnyből, 39 százalékkal tripláztak és hibátlanul büntetőztek. A Mavsnél Doncic 28 pontig, 9 lepattanóig és 6 gólpasszig jutott, de nem dobott igazán jól (10/28 mezőnyből, 3/13 tripla), rajta kívül pedig csak Spencer Dinwiddie-ben (26 pont, 5/7 tripla) volt kakaó – jobb volt a Warriors, a Mavsnek meg kell elégednie most a remek eredménynek számító nyugati döntővel és az alapszakaszt megnyerő Suns búcsúztatásával.

A Warriors legjobb dobói: Thompson 32/24, Wiggins 18, Green 17/3
A Mavericks legjobb dobói: Doncic 28/9, Dinwiddie 26/15, Finney-Smith 13/3

A párharc végeredménye: 4:1 a Warriors javára.