NHL: 1994 után ismét nagydöntős a New York Rangers

2014.05.30. 08:00
Henrik Lundqvist egyik védése a 18-ból (Fotó: Reuters)
A New York Rangers 1994 után először játszhat nagydöntőt az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL), miután a Keleti főcsoport fináléjának hatodik mérkőzésén 1–0-ra legyőzte otthon a Montreal Canadienst, s ezzel 4–2-re megnyerte a párharcot.

Henrik Lundqvistra ezúttal is számíthattak a Rangersnél, a svéd kapus mind a 18 montreali lövést hárította csütörtök este, így Dominic Moore második harmad végén szerzett gólja elég volt a New York-i csapatnak ahhoz, hogy lezárja a párharcot, és húsz év után ismét nagydöntőt vívhasson a világ legerősebb jégkorongbajnokságában.

„Nagyszerű érzés volt látni, hogyan reagálunk a legutóbbi mérkőzésre” – utalt Lundqvist az ötödik meccsre, amelyet 7–4-re a Montreal nyert meg.

A kapus nagy segítséget kapott a Rangers védőitől, hiszen az első hét és fél percben nem jutott lövésig a Canadiens. A vendégek az első harmadban öt és a másodikban is mindössze nyolc próbálkozással tették próbára Lundqvistet.

A kanadai gárda kapusa, Dustin Tokarski is kitett magáért, 32 lövésből 31-et hárított, ám ezzel végül nem sokra ment.

A Nyugati konferencia fináléjában a Los Angeles Kings 3–2-re vezet a Chicago Blackhawks ellen.

NHL, RÁJÁTSZÁS
KELETI FŐCSOPORT, DÖNTŐ, 6. MÉRKŐZÉS
New York Rangers–Montreal Canadiens 1–0

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4–2 a Rangers javára.