NFL: simán hozta a kötelezőt a Patriots, szoros Bengals-siker

SZ. R.SZ. R.
2022.01.02. 23:02
Simán nyert a New England Patriots (Fotó: Getty Images)
Az észak-amerikai profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 17. fordulójában a New England Patriots 50–10-re győzött a Jacksonville Jaguars ellen, míg a Cincinnati Bengals 11 pontos hátrányból nyert a Kansas City Chiefs ellen 34–31-re.

A Patriots az első negyedben csak minimális előnyre tett szert (7–3), a másodikban azonban bebiztosította vezetését a félidőre (28–3). A harmadik felvonást nullára hozták a New England-iek (41–3), akik az utolsó 15 percben további két ponttal növelték a különbséget, így végül 50–10-re győztek.

A Kansas City Chiefs nagyon jól kezdte a mérkőzést, egy passzolt és egy elfutásból szerzett TD-vel már a 13. percre 14–0-ra vezetett az együttes. A folytatásban a félidőig további négy touchdownt, négy extra pontot és egy mezőnygólt láthattak a nézők, aminek köszönhetően 28–17-re húzott el a Chiefs. A Bengals a második félidőben felébredt, a harmadik negyedben 7–0-ra nyert, majd az utolsót 10–3-ra, egy utolsó percben szerzett mezőnygóllal húzta be, ezzel a meccset is 34–31-re.

A New England Patriots mellett a Buffalo Billsnek sem okozott gondot, hogy hozza a kötelezőt – 29–15-re győzte le az Atlanta Falconst –, a Los Angeles Rams azonban megszenvedett a Baltimore Ravens otthonában. A Rams az utolsó negyed előtt még kilencpontos hátrányban volt, amit egy 13–3-re utolsó 15 perccel ledolgozott, és megfordított az együttes.

Csak három pontig jutott a Miami Dolphins a Tennessee otthonában, amely 34–3-ra győzte le ellenfelét. A Titans sikeréhez Randy Bullock jó teljesítménye is kellett, aki négy extra pontot is szerzett, valamint két mezőnygót is jegyzett a találkozón. Hasonlóan a Tennessee-hez a Chicago Bears is csak három pontot engedett a New York Giants-nak, amely 29–3-ra kapott ki ellenfelétől.