Charlotte Hornets–San Antonio Spurs 93–98
Ginóbili megvillant. A veterán hátvéd sokat hibázott az utóbbi időben, ma viszont parádésan kosarazott. Az utolsó percekben egypontos vezetésnél előbb egy nehéz kettest, majd egy triplát értékesített, végül kiosztott egy gólpasszt Splitternek – ezekkel nyerték meg a mérkőzést. Ginóbili végül 27 ponttal zárt kevesebb, mint 24 perc alatt, 14 dobásából 11 pontos volt. Mellette Green (18 pont), Duncan (14 pont, 10 pattanó) és Bonner (8 pont, 8 pattanó, 4 blokk) is hasznosan játszott, de ma az argentin jelentette a különbséget.
Stephenson visszatért, Walker nem talált. A dobóhátvéd 14 kihagyott meccs után lépett pályára, a padról beszállva 8 pontot tett hozzá 18 perc alatt. Kemba Walker nem tudta hozni az utóbbi időben mutatott extra formáját, ugyan beszórt 28 pontot, de 9/24-es mezőnymutatóval művelte mindezt (bár 9/10 büntetővel javított). Akit csak dicséret illethet a hazaiaknál, az Biyombo, a Jeffersont pótolni igyekvő center 12 ponttal, 15 lepattanóval és 5 blokkal zárt – ma azonban hiányzott az igazi tűzerő a Hornetsből, különösen az utolsó percekben.
A Hornets legjobb dobói: Walker 28/3, Biyombo 12, Henderson 11, Hairston 11/9
A Spurs legjobb dobói: Ginóbili 27/9, Green 18/9, Duncan 14
Orlando Magic–Houston Rockets 120–113
Ilyet is tud a Magic. Összesen tíz alkalommal érte el a száz pontot az Orlando korábban – most kétszer egymás után bőven átlépték ezt. A Chicago legyőzése után még koncentráltabban kosaraztak ma, a negyedik negyedben jól megfogták Hardenéket, az ebben a periódusban 4/4-gyel dobó Payton vezérletével pedig magabiztosan gyűjtötték be a győzelmet. Mindenki remekül csinálta a feladatát, Frye öt hármast emelt be, Payton szervezett, Vucsevics 25 ponttal és 12 pattanóval dupla duplázott – Oladipo pedig karrierje során először jutott kétszer egymás után 30 pont fölé.
Eladott labdák és védekezés. Ennyiben lehet összefoglalni a Rockets vereségének miértjeit, alapvetően hatékonyan dolgoztak elöl, bőven 50 százalék felett dobtak a kezdők – viszont a 21 eladott labda jelentősen csökkenti ennek értékét. Ugyan Vucsevicsen keményen védekeztek, őt sem tudták megfogni, Oladipóval pedig nem tudtak mit kezdeni (32 pont, 6 pattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) – az utolsó pillanatokban Harden hibázott (7 eladott labdát vétett összesen), így nem maradt esélyük egyenlíteni.
A Magic legjobb dobói: Oladipo 32/9, Vucsevics 25, Frye 15/15, Payton 15
A Rockets legjobb dobói: Harden 26/3, Howard 23, Beverley 17/9
Brooklyn Nets–Memphis Grizzlies 92–103
Egy pillanatig sem volt kérdés. Courtney Lee hét dobásából hatot kosárra váltott az első negyedben, közte 3/3 triplával – a Memphis már itt ellépett. Azt nem gondolta senki, hogy ez után egyetlen hármast sem dobnak a vendégek, viszont 66 pontot szereztek a festékből, nem volt válasza a Netsnek. A harmadik negyedben már húsz körüli előnyt épített ki a Joerger-legénység, Gasol, Randolph és Lee mellett Allen, valamint a bemutatkozásként gyengén dobó Jeff Green is elérte a tíz pontot a Grizzliknél.
Vezér nélkül nehéz. Nem játszott alapvetően rosszul a Brooklyn, de amikor igazán kellett, nem tudtak kosarat szerezni. Plumlee 15 ponttal és 9 lepattanóval jelentkezett, rajta kívül még öten érték el a tízet, hatékonyan dobtak kintről is és bentről is – viszont nem volt senki, aki megtolja a csapat szekerét néhány extra játékkal. A Memphis 29 büntetőt harcolt ki, a Nets csak 12-t, ráadásul 19 alkalommal adták el a labdát, míg a vendégek csak kilencszer – ezeket nem tudták kompenzálni.
A Nets legjobb dobói: Plumlee 15, Teletovics 12/12, Morris, Bogdanovic, Lopez 11/3-11/3-11
A Grizzlies legjobb dobói: Randolph 20, Gasol 18, Lee 18/9
Detroit Pistons–New Orleans Pelicans 94–105
Ma kipukkadt a Detroit. A hazaiak az utóbbi tíz meccsükből kilencet megnyertek, ma viszont egy pillanatig sem emlékeztettek erre a csapatra. Az első negyedet szűken, a másodikat viszont nagyon simán, 36–18-ra bukták el (ebben a periódusban csak két lepattanót szedtek), így már a nagyszünetben több, mint hússzal vezetett a New Orleans. A Pistons mindössze három támadópattanót szerzett meg (általában ez az erősségük) és összességében is 47–30-ra kaptak ki a lecsorgók terén – Drummond botrányos napját ezúttal kintről sem tudták ellensúlyozni.
Nem hiányzott Holiday. Az irányító sérülés miatt nem lépett pályára, a helyén kezdő Evans azonban 18 ponttal, 8 pattanóval és 9 gólpasszal pótolta. Anthony Davis azt csinált, amit akart, végül 27 egységet rámolt be, de leszedett tíz pattanót és kiosztott négy blokkot is, Monroe-ék képtelenek voltak megállítani. A komoly előny ellenére a kezdők végigjátszották a meccset – a New Orleans ezzel a győzelemmel ismét 50 százalékon van, másfél meccsel a 8. Phoenix mögött.
A Pistons legjobb dobói: Jennings 19/6, Monroe 16, Augustin 13/3
A Pelicans legjobb dobói: Davis 27, Evans 18/3, Anderson 17/6
Toronto Raptors–Philadelphia 76ers 100–84
DeRozan újra akcióban. A Toronto korábbi vezető pontszerzője november 28-án, a Dallas ellen sérült meg és azóta nem lépett pályára – ma rögtön remek teljesítménnyel tért vissza. Szűk fél óra alatt húsz pontot rámolt be 9/14-es mezőnymutatóval és bár látszott rajta a kihagyás, a Raptors játéka vele teljes. Lowry (18 pont, 12 gólpassz) és Lou Williams (19 pont, 4/8 tripla) is hozta magát a tíz ponttal és 16 pattanóval dupla-duplázó Amir Johnson mellett. A győztes kiléte nem volt kérdés, a hazaiak már az első negyedet 15-tel nyerték és bár a Sixers javított a második etapban, a Toronto kézben tartotta a meccset.
Carter-Williams villogott. A tavalyi év újonca 29 ponttal húzta csapatát, igaz, 25 dobást el is vállalt – hét lepattanót és négy gólpasszt tett még mellé. Wroten hiányában neki is kellett magára vállalnia mindent, de ez néhány futáson (amikor pár pontra felzárkóztak) kívül nem sokra volt elég – összességében 40 százalék alatt maradtak a vendégek, különösen a 3/19-es triplamutató tűnik soványnak.
A Raptors legjobb dobói: DeRozan 20, Williams 19/12, Lowry 18/12
A 76ers legjobb dobói: Carter-Williams 29/3, Noel 12, McDaniels 10/3
Chicago Bulls–Washington Wizards 99–105
A fiatalos lendület és a rutin párosa. Az első félidei hazai vezetés nem hatott negatívan a vendégekre. Pierce (7/12 mezőnyből, 6 lepattanó) ponterős játékával elintézte a fordítást, a megszerzett előnyét pedig folyamatosan tartotta a fordulás után a Wizards. Majd a legfontosabb pillanatokban jött Wall (8/17, 9 gólpassz), aki 10 pontot jegyzett a záró negyedben, ahol a felzárkózó Bullst egy 12–3-as rohammal végezte ki a Washington. Hat nap leforgása alatt másodszor győzte le a Chicagót a fővárosi alakulat.
Fontos láncszem esett ki. Rossz hír a Bulls-híveknek, hogy újabb játékosuk került fel a maródiak listájára. Noah jobb bokája megsérült a félidő előtt és már nem térhetett vissza a parkettre. Extra napot fogott ki a külső dobások terén a szezoncsúcsot szállító és fénykorát idéző Rose (12/22 mezőnyből, 6/9 tripla, 5 gólpassz), azonban a komoly pontmennyiséget termelő játékos mellé közvetlenül más nem ért fel a csapattársak közül. Bár a festékből próbálta kiszorítani ellenfelét a hazai csapat (36–28), a lepattanócsatát mégis a Wizards nyerte (33–43), ahogy a kiosztott gólpasszok terén is vendégfölény (18–29) mutatkozott, mely komolyan hozzájárult a Chicago kudarcához.
A Bulls legjobb dobói: Rose 32/18, Butler 13/6, Gasol 13
A Wizards legjobb dobói: Pierce 22/6, Wall 21/6, Beal 17/3
Boston Celtics–Atlanta Hawks 91–105
Régi csúcsokon a Hawks. Utoljára 17 éve fordult elő, hogy sorozatban tíz mérkőzést nyerjen az Atlanta, az 1997–1998-as idényben egymás után 11 találkozón nem találtak legyőzőre. Horford és Korver sem lépett pályára a vendégeknél, ám ez sem okozott gondot a keleti listavezetőnek. A félidőig még hellyel-közzel tudta tartani a lépést a Celtics, de a harmadik negyed közepén már nem volt kérdés, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Teague (7/12 mezőnyből, 6 gólpassz) és Carroll (8/13, 3/6 tripla, 5 lepattanó, 3 gólpassz) hatékonyan dobtak, Millsap pedig dupla duplázott (5/10, 10 lepattanó, 2 blokk), így a philadelphiai kirándulás után újabb találkozót húzott be nagy erőkifejtés nélkül a Hawks.
Csupán négy emberrel nehéz nyerni. Hiába vette komolyan a mérkőzést a Celtics, a két csapat közötti különbség a félidő után már egyértelműen és visszavonhatatlanul kiütközött. Pedig Sullinger (5/13, 9 lepattanó) és Bradley (6/13, 3/7 tripla, 3 gólpassz, 1 blokk) ahogy tudták, tartották a lelket a hazaiakban, de a padról csak Olynyk (5/10, 8 lepattanó) és Thornton (4/9) nyújtott nekik érdemi segítséget. A kezdőben szereplő Zeller és Turner egyaránt betlizett, a csapatszinten hozott 41 százalékos mezőnymutató hazai pályán, 16 eladott labdával társítva pedig ritkán hoz sikert.
A Celtics legjobb dobói: Bradley 17/9, Sullinger 14, Olynyk 12/6
A Hawks legjobb dobói: Carroll 22/9, Teague 22/6, Millsap 18/3
Denver Nuggets–Dallas Mavericks 114–107
Hiányzók hada. Nowitzki és Tyson Chandler is pihenőt kapott, így gyakorlatilag két kezdő magasembere nélkül állt fel a Dallas – ráadásul Rajon Rondo is hiányzott kisebb Achilles-probléma miatt. Helyetteseik közül egyedül a veterán Richard Jefferson játszott jól, míg az ilyenkor rendre előlépő Monta Ellis becsődölt: 1/11-es mezőnnyel mindössze 5 pontot kapart össze. Az első negyedben még tartotta magát a Mavs, utána viszont egyszer sem vezetett – bár a cseresor mindent megtett (mind az 5 cserejátékos elérte a 10 pontot, összesen 62-ig jutottak), fokozatosan kiszorultak a periméterre, végül 37 triplakísérlettel, de csak 9 triplával zártak.
Chandler el akarja adni magát. Ty Lawson (29 pont, 12 gólpassz) és Kenneth Faried (22 pont, 14 pattanó) is dupla duplázott, mellettük a Clippersszel és a Trail Blazersszel szóba hozott kiscsatár, Wilson Chandler is nagyon hajtott: 15 pontja mellett 10 pattanót és 6 gólpasszt jegyzett. A fiatal bosnyák center, Jusuf Nurkic ismét jó volt (25 perc alatt 7 pont, 9 pattanó és 2 látványos blokk), de nem lehetett panasz a Mozgov elcserélése után több lehetőséget kapó erőcsatárra, JJ Hicksonra sem (13 pont, 8 pattanó).
A Nuggets legjobb dobói: Lawson 29, Faried 22, Chandler 15/3
A Mavericks legjobb dobói: Barea 17/3, Jefferson 16/12, Parsons 13/3, Harris 13
Golden State Warriors–Miami Heat 104–89
Jó védekezés és a sztárhátvédek. Nagyjából ennyi volt ma a győzelem receptje a listavezető GSW-nél: az első félidőben megfojtották a Miami támadójátékát (38 pont 24 perc alatt), Curry és Thompson pedig lerendezte a dolgokat elöl. Az irányító 32 pontot, közte 7 triplát pörkölt be, a dobóhátvéd pedig 19-ig jutott – más nem is érte el a 10 pontos határt, de nem is volt rá szükség, a hazaiak minden negyedben legalább 23 pontot szereztek, nem voltak hullámvölgyeik. A Warriors zsinórban 8. győzelmét aratta, és sorozatban 100. alkalommal volt teltház az arénájában.
Wade hiányzott. A Miami legendája húzódás miatt nem léphetett pályára, és a nehéz pillanatokban (volt belőle bőven) nagyon kellett volna a rutinja. Bár Bosh és Deng nem dobott rosszul, és az elmúlt hetekben berobbanó Hassan Whiteside is jól játszott (10 pont, 12 pattanó, 3 blokk), a hátvédsorban és a cserepadon is komoly gondjai akadtak a Heatnek, amit kíméletlenül büntetett a GSW - már a 2. negyedben 20 pont körül volt a differencia. A Miami még mindig playoff-helyen van, de csak azért, mert a mögötte állók (Brooklyn, Indiana) sincsenek jó formában.
A Warriors legjobb dobói: Curry 32/21, Thompson 19/9, Iguodala, Barbosa 9/3-9/3
A Heat legjobb dobói: Bosh 26/6, Deng 19/6, Napier 10/3, Whiteside 10
Portland Trail Blazers–Los Angeles Clippers 94–100
Cserékre készülve. Nem a ligát akarták forradalmasítani a csapatok, amikor mindössze 8-8 játékost vetettek be: a fentebb említett Wilson Chandler-cserepletykák mellett a Clippersnél Austin Rivers (a vezetőedző Doc Rivers fia) érkezése kész tényként kezelhető. A sérüléseket elkerülendő így mindkét gárda kénytelen volt lemondani esetleges cserékben érintett kosarasairól – ebből a Clippers jött ki jobban annak ellenére, hogy gyakorlatilag hat használható játékosa volt (Glen Davis és Spencer Hawes 0 ponttal zárt). Jamal Crawford lubickolt és láthatóan jót tett neki, hogy 30 perc felett játszhatott (25 pont, 10/22 mezőnyből), a Clippers pedig azt is elbírta, hogy sem JJ Redick, sem Blake Griffin nem volt ma jó. Chris Paul (23 pont, 10 gólpassz) sem dobott fenomenálisan, de jól mozgatta a csapatot, DeAndre Jordan pedig egyetlen rontott büntetővel jutott el 17 pontig (és 18 pattanóig).
A végjátékra elfogyott a Portland. A negyedik negyednek még egállal fordult neki a Trail Blazers, és a Moda Centerben általában ilyenkor szokott jönni a roham – most is jött, csak a nem a hazai csapattól. LaMarcus Aldridge (37 pont, 12 pattanó) hiába radírozta le Blake Griffint, Chris Kaman is hiába dupla-duplázott egykori csapata ellen (15 pont, 11 pattanó), kettejük cseréje, Meyers Leonard pedig hiába hozott szintén dupla duplát (11 pont, 10 lepattanó) – a foghíjas csapat nem bírta el, hogy a Lillard-Matthews, Batum trió minden tagja rossz dobóformát fogjon ki. Lillard különösen rosszul játszott, a betörései nem működtek, így a gólpasszai is elmaradtak.
A Trail Blazers legjobb dobói: Aldridge 37, Lillard 15/12, Kaman 15
A Clippers legjobb dobói: Crawford 25/12, Paul 23/3, Griffin 18
NBA
ALAPSZAKASZ
Charlotte Hornets–San Antonio Spurs 93–98
Orlando Magic–Houston Rockets 120–113
Brooklyn Nets–Memphis Grizzlies 92–103
Detroit Pistons–New Orleans Pelicans 94–105
Toronto Raptors–Philadelphia 76ers 100–84
Boston Celtics–Atlanta Hawks 91–105
Chicago Bulls–Washington Wizards 99–105
Denver Nuggets–Dallas Mavericks 114–107
Golden State Warriors–Miami Heat 104–89
Portland Trail Blazers–LA Clippers 94–100