Nowitzki vezérletével megvan a 11. Dallas-siker

2010.03.07. 08:28
Gasolék (középen) ezúttal a Spurstől kaptak ki hazai pályán (Fotó: Reuters)
A 27 pontot szerző Dirk Nowitzki és az egyaránt 24 pontig jutó Rodrigue Beaubois és Caron Butler vezette Dallas Mavericks 122–116-ra megverte a Chicago Bullst, és ezzel sorozatban 11. mérkőzését nyerte meg az NBA alapszakaszának 126. játéknapján. A Phoenix Suns a franchise történetének 1900. győzelmét aratta, a San Antonio Spurs idegenben verte meg a Memphis Grizzliest.

A Mavericks magyar idő szerint szombat éjjel folytatta kiváló sorozatát Chicagóban: a dallasiak a Bullst verték meg 122–116-ra, és ezzel sorozatban tizenegyedik alkalommal diadalmaskodtak, amire ebben az idényben még nem volt példa.

A vendégek vezére Dirk Nowitzki volt, aki 27 pontjából 13-at az utolsó negyedben szerzett. Remekelt Rodrigue Beaubois és Caron Butler is: mindketten 24 pontig jutottak. A Chicago legjobbja Derrick Rose volt, aki 34 pontig meg sem állt, ám ez is kevés volt ahhoz, hogy a Bulls megmeneküljön zsinórban negyedik vereségétől.

A Phoenix Suns a 30 pontot szerző Amare Stoudemire vezetésével győzte le 113–105-re az Indiana Pacerst, és begyűjtötte a franchise történetének 1900. győzelmét. A meccsen forró volt a hangulat: két alkalommal is összetűzésbe keveredtek a rivális játékosok, de végül a hazaiak ünnepével zárult a találkozó.

Bár a San Antonio Spurs legyőzte idegenben a Memphis Grizzliest, a vendégek nagy veszteséggel zárták a mérkőzést: Tony Parker ugyanis megsérült, eltörött a gyűrűsujja, és előre láthatólag hat hetet kell kihagynia.

A Spursben Richard Jefferson 18 pontig, míg Tim Duncan és Manu Ginóbili 17-17 pontig jutott, a San Antonio pedig sorozatban negyedszer nyert. A Grizzliesnek továbbra sem megy otthon: zsinórban nyolcadszor kapott ki hazai pályán.

A Cleveland Cavaliers ásza, LeBron James pihenőt kapott Milwaukeeban a Bucks ellen, és ez erősen meglátszott csapata teljesítményén. A hazaiak a 25 pontig jutó Brandon Jennings vezetésével 92–85-re megnyerték a meccset, így a Cavs hat találkozó óta tartó sikersorozata megszakadt.