Férfi vízi ob I: iksz a Vasas-Egeren, Gerendás tombolt

2013.12.13. 18:54
Drasko Brguljan két gólja is kellett ahhoz, hogy a Vasas megszakítsa az Eger győzelmi sorozatát (Fotók: Havran Zoltán)
A férfi vízilabda ob I 13. fordulójának rangadóján a Lactiv-VasasPlaket 8–8-as döntetlenre végzett a listavezető ZF-Egerrel. A hazaiak tizenkét másodperccel a vége előtt egyenlítettek, a végső dudaszó után Gerendás György heves szóváltásba keveredett a hazai szurkolókkal. A játéknap másik mérkőzésén a Nyéki Balázs vezette BVSC-Zugló magabiztosan nyert a Széchenyi Bank-FTC ellen.

A címvédő egriek kezdték jobban a mérkőzést – az emberelőnyből és ötméteresből is betaláló Bátori Bencének köszönhetően három perc elteltével már 3–1-re vezettek a vendégek, ezt követően azonban a Vasas percei következtek. Földi László tanítványai még az első negyedben fordítottak (4–3), majd Drasko Brguljan emberelőnyös góljai után 7–5-ös előnnyel várhatták a negyedik negyedet.

A hajrában aztán az egriek bizonyították, hogy miért tartják őket napjainkban Magyarország (egyik) legjobb csapatának. Előbb Kovács Gábor volt eredményes emberelőnyből, majd Bundschuh Erik emberelőnyből, Kevin Graham megúszása után pedig már a vendégek vezettek (7–8), és úgy nézett ki, hogy 14. bajnoki meccsüket is megnyerik. Tizenkét másodperccel a vége előtt azonban érkezett Sedlmayer Tamás, és emberfórból kiegyenlített (8–8).

Gerendásnak előbb a bírókkal gyűlt meg a baja…

A medencében ezzel véget értek a fontosabb történések, a vízparton viszont korántsem. A játékvezetőnél nyomdafestéket nem tűrő módon reklamáló Gerendás György több Vasas-szurkolóval is heves szóváltásba keveredett, és csak a higgadtságukat megőrző drukkereknek (akik lefogták őrjöngő társaikat) köszönhető, hogy nem fajult tettlegességig az eset.

A Vasas már harmadszor játszott döntetlent, az Eger először botlott a bajnokságban.

„Más uszodákban plexi választja el a szurkolókat az edzőktől. Az lenne a kérdésem nagy tisztelettel, hogy miért nem lehet ezt megcsinálni?! Miért van az, hogy az ország összes uszodájában a rangadókon normálisak a körülmények, Egerben is – megtiszteljük ezzel az ellenfelet – itt pedig a Komjádiban a szövetség, nem tudok mást mondani, belesz.rik abba, hogy az ott levő edző és a játékosok mit kapnak. Ezt én olyan szinten érzem felháborítónak és nyugodtan mondhatom, aljasnak, hogy az nem igaz. Annak idején felajánlottam a szövetségnek, hogy megveszem a plexit, csak rakják fel, le lehetne aztán venni. Sajnálom, hogy ebben az uszodában ilyen méltatlanok a körülmények” – mondta az Eger feldúlt vezetőedzője, Gerendás György a DigiSportnak a mérkőzés után.

A játéknap másik mérkőzésén a BVSC-Zugló végig vezetve, magabiztos győzelmet aratott a Széchenyi Bank-FTC ellen. A Komjádi uszodában rendezett mérkőzés hősének az öt gólig jutó Nyéki Balázs bizonyult.

VASAS:
BARABÁS – Katonás, Angyal 2, Takács Bálint, STEINMETZ Á. 1, Csapó M. 1, DRASKO BRGULJAN 2. Cs: Hőna, Fazekas, SEDLMAYER 2, Manhercz K., Manhercz Á., Várna. Edző: Földi László
EGER:
BISZTRITSÁNYI – Bátori 2, KOVÁCS GÁBOR 2, Gór-Nagy 1, Hárai 1, Graham 1, Bundschuh 1. Cs: Bedő, Salamon, Varga II Zs., Sántavy, Zalánki, Lőrincz. Edző: Gerendás György
Gól – emberelőnyből:
10/5, ill. 10/3
Gól – ötméteresből:
2/0, ill. 1/1
Kipontozódott:
Takács Bálint (27. p.), Gór-Nagy (32. p.)
Kiállítva (cserével végleg):
Hőna (5. p.)
Földi László: –
Sokat hibáztunk, én is, annál a cserénél, amikor beküldtem Hőna Dávidot, s nem szóltam a bírónak, hogy cserélni akarok. Nem is az ötméteres volt a gond, az könnyen javítható, de az egész meccsen nem tudtam használni Dávidot, ez nagyobb terhet rótt a többiekre. A srácok minden dicséretet megérdemelnek, mi játszottunk jobban, mi vezettünk, a végén meg egy kicsit elfáradtunk.
Gerendás György: –
Egyetlen nap alatt nagyon nehéz felkészülni a Vasasra. Hétfőn kaptam vissza a válogatottakat, akik most csinálták meg a fárasztó felmérőket, majd többeket elengedtem a Komjádi-kupára, ami szintén fontos volt az Egernek. Így gyakorlatilag egy edzéssel készültünk erre a meccsre, ami objektív tény, ahogyan az is, hogy nem játszottunk jól. Ha Bisztritsányi nem véd olyan jól az utolsó negyedben, sima Vasas-győzelmet láttunk volna.

SZÉCHENYI BANK-FTC–BVSC-ZUGLÓ 7–12 (0–3, 3–3, 0–2, 4–4)
Komjádi uszoda, 400
néző. V: Marjay, Petik András
FTC:
Gárdonyi – Ernyey, Bóbis 1, MARTIN 3, Swift, Roach 2, Szabó Botond. Cs: Kósik (kapus), Major M., Francsics, Etédi, Kolozsi, Paján, Vogel S. 1. Edző: Varga I Zsolt
BVCSC:
Györke – Borsós 1, KOTSZIDISZ 1, Szabó Bendegúz, Mezei 1, NYÉKI 5, Létay 1. Cs: NAGY S. 3, Telegdy, Ambrus F., Mészáros Cs., Tatár, Hajek. Edző: Märcz Tamás
12/3, ill. 13/5
1/1, ill. –
Swift (24. p.)
Kolozsi (25. p.)
Varga I Zsolt: –
Remekül kezdtük a szezont, de már mérkőzések óta hullámvölgyben van a csapat. Fiatal edzőként sokszor magam sem értem, mi zajlik játékosaim fejében, nem tudom, mi a gyenge játék oka. Igyekszünk minél hamarabb megtalálni a megoldást.
Märcz Tamás: –
Az idényben talán másodszor fordult elő, hogy már az első perctől kezdve mi domináltunk a mérkőzésen. Örülök, hogy játékosaim végig tartani tudták a nagy különbséget, és profiként álltak hozzá a nagyon fontos mérkőzéshez.

1. ZF-Eger 14 13 1 200–104 +96 40
2. Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 11 10 1 140–90 +50 30
3. RacioNet Honvéd 12 9 1 2 150–109 +41 28
4. A-HÍD Szeged 12 8 1 3 151–98 +53 25
5. TEVA-Vasas 13 6 3 4 128–107 +21 21
6. Debrecen 12 6 1 5 121–111 +10 19
7. Kaposvári VK 12 6 6 131–131 0 18
8. BVSC-Zugló 13 6 7 139–140 –1 18