Férfi vízi ob I: az Eger ikszelt a Fradival, az OSC nyert Szolnokon

2016.10.05. 20:50
A szerdai nem Vámos Márton napja volt: három lövéséből egyik sem akadt be (Fotó: Mészáros János)
A férfi vízilabda ob I A-csoportjának második fordulójában az OSC végig vezetve 14–11-re megverte idegenben a Szolnokot. A B-csoportban a Ferencváros pontot rabolt az Egertől.

Az OSC kezdte jobban a mérkőzést, az első negyedben három góllal elhúzott (1–4), majd a második játékrészben tovább növelte előnyét (3–7). Három perc sem volt hátra a harmadik negyedből, amikor a fővárosi csapat már öt góllal vezetett (6–11), ám a Szolnok ekkor rohamot indított, és a meccs legeredményesebb játékosa, a négy találatot jegyző Aaron Younger vezérletével feljött egy gólra (10–11). A hazaiak azonban ezzel el is lőtték minden puskaporukat, a hajrában ugyanis az OSC ismét magabiztos előnyre tett szert (10–14), és háromgólos győzelmet aratott (11–14).

A KSI és a Debrecen szabadtéri meccset vívott egymással, mivel a Széchy Tamás uszodában egyelőre nem húzták fel a sátrat. A vendégek már 7–0-ra és 11–2-re is vezettek, ennek fényében a 12–7-es vereség még hízelgőnek is mondható a KSI szempontjából.

FÉRFI VÍZILABDA OB I
2. FORDULÓ, A-CSOPORT

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–A-HÍD-OSC-ÚJBUDA 11–14 (1–4, 5–4, 3–3, 2–3)
Szolnok, 700
néző. V: Németh A., Kovács Cs.
SZOLNOK: Nagy V. – Varga Dénes 1, Prlainovics 2, Jansik D. 1, Kis G. 1, Gocics, Vámos. Csere: Kardos (kapus), YOUNGER 4, Mezei T. 1, Alekszics 1, Fülöp B., Hangay. Edző: Cseh Sándor
OSC: BISZTRITSÁNYI – Hegedüs G., SALAMON F. 3, Gór-Nagy 1, Nikics 1, BÁTORI 3, Zalánki 1. Csere: Bundschuh, Kovács Gábor 1, Seman, NAGY Á. 2, Drasko Brguljan 1, Juhász Zs. 1. Edző: Vincze Balázs
Gól –emberelőnyből: 14/6, ill. 11/5
Gól – ötméteresből: –, ill, 1/1
Kipontozódott: Varga Dénes (29. p.), Gór-Nagy (31. p.)
Cseh Sándor:
– Az OSC végig kézben tartotta a mérkőzést. Ilyen védekezéssel és helyzetkihasználással az elmúlt években sem nyertünk volna az OSC ellen. Két hete edz együtt a teljes a keret, itt tartunk, de tudjuk, hogy hová szeretnénk eljutni.
Vincze Balázs: – Tulajdonképpen az elmúlt két szezonban nem volt valós esélyünk a Szolnok ellen, de amikor elindultunk Budapestről erre a mérkőzésre, akkor úgy éreztük, hogy most eljött az az idő, amikor reális sanszunk lehet a győzelemre.

METALCOM-SZENTESVASASPLAKET 6–11 (0–2, 2–2, 3–3, 1–4)
Szentes, 200
néző. V: Vogel, Bene
SZENTES
: György D. – Albert, Reuten 1, Vörös V., Van Mil, Trkulja 1, SOMOGYI B. 4. Csere: Kiss K., Kókai, Tóth Gy., Pellei K., Takács J. Edző: Pellei Csaba
VASAS:
Jónás – Koopman 1, BÓBIS 2, BABAY 2, Hőna, Njegovan 2, STEINMETZ Á. 2. Csere: Bencz, Mészáros, Simon, Takács B., Marnitz G. 2. Edző: Földi László
Gól – emberelőnyből: 9/0, ill. 10/4
Gól – ötméteresből:2/2, ill. –/–
Kipontozódott: Hőna (27. p. ) , Takács (30. p.)
Pellei Csaba: – Az elején érthetetlen fegyelmezetlenségeket követtünk el, és borzasztóan rosszul kezdtünk. Rengeteg energiánkat felemésztette, hogy mínusz négyről visszajöjjünk a mérkőzésbe, ennek ellenére 5-6–nál volt esélyünk arra, hogy ledolgozzuk a hátrányunkat, ez nem sikerült. Szegeden két negyedet bírt a csapat, most hármat, de ez még mindig kevés a jó eredményhez, ehhez még jobb egyéni teljesítmények kellenek.
Földi László: – Sikerült végig uralnunk a mérkőzést, időnként jó, időként rosszabb védekezéssel. Ez utóbbi időszakokban a Szentes felzárkózott ránk. Sajnos még mindig több az egyéni hiba, mint amennyi kellene, de a csapat a végén fegyelmezetten játszott, és azt gondolom ennek megfelelő eredmény született.

KSI–DEBRECEN 7–12 (0–5, 2–3, 2–3, 3–1)
Széchy Tamás uszoda, 50
néző. Vezette: Rubos, Homonnai
KSI: Bányai – Lévai A., Horváth Ákos, Kósa, Kardos A., Zerinváry 2, Teleki 1. Csere: LEPOSA (kapus), Marnitz M. 1, Petrák, SCHMÖLZ 2, Baj, Bicskei 1, Hevesi. Edző: Horváth János
DEBRECEN: LÉVAI M. – Móra, Tóth Péter 1, DURIK 5, Süveges, KÁLLAY 1, SZŐKE 2. Csere: Kaszanyi (kapus), Kuncz, Somlai, Fekete Gergő 1, Busilacchi 1, Smitula, Müller 1. Edző: Komlósi Péter
Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 6/5
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Smitula (25. perc)
Horváth János:
– Két hete edz együtt a csapat, hiszen a junior világversenyekről akkor tért vissza hét játékosom, ahhoz képest az eredménnyel talán elégedett lehetek. Ott dőlt el a meccs, hogy az első két negyed nyolc kettő lett, ennyivel jobb volt a Debrecen, amelynek gratulálok.
Komlósi Péter: – Jól kezdtünk, így mindenkinek tudtam játéklehetőséget adni. Megszereztük a három pontot.

PVSK-MECSEK- FÜSZÉRT–CONTITECH-SZEGED- DIAPOLO 5–13 (2–3, 1–3, 1–5, 1–2)
Pécs, 200
néző. V: Petik A., Benczúr
PÉCS: BARÁTH – Kolozsi 1, Horváth Zs., Rakonjac, Csaba, Gogov 2, Csatovszky A. 1. Csere: Opacak, Krizsán, Csacsovszki, Lajkó, Macsi 1, Safrankó. Edző: Lukács Gergely
SZEGED: MEIXNER – Pellei, KISS CS. 2, Illés, Sedlmayer 1, MANHERCZ K. 4, Sánta. Csere: Basara 1, Nagy M., Manhercz Á. 1, CZILKÓ, VUKICSEVICS 4, Palotás. Edző: Varga Péter
Gól – emberelőnyből: 9/2, ill. 4/4
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Cserével végleg kiállítva: Basara 14, Kolozsi 27, Sedlmayer 27
Lukács Gergely:
– Katasztrofálisan vízilabdáztunk. Amikor már nem volt reális esélyünk a pontszerzésre elkezdtünk egyénieskedni.
Varga Péter: – Nehéz mérkőzésre számítottam, úgy is indult, de a második negyedtől kezdve uraltuk a játékot és helyenként szép gólokat is lőttünk.

8. PVSK Mecsek Füszért 2 2 10–28 –18 0

A B-csoportban az Eger a Madaras Norberttel és Varga Dániellel érkező Ferencvárost fogadta. A fordulatos, izgalmas mérkőzésen először a házigazdák léptek el két góllal (5–3), ám a Fradi fordított (5–6). Ezt követően felváltva, kettesével lőtték a gólokat a csapatok, mígnem az utolsó perchez érve az Eger 10–8-ra vezetett, de nem tudta megőrizni előnyét. A Fradiból előbb Katonás Gergely talált be, majd három másodperccel a játékidő letelte előtt Sztefan Mitrovics váltott gólra egy kettős emberelőnyt, így a Fradi pontot mentett (10–10).

B-CSOPORT
ZF-EGER
FTC-PQS 10–10 (2–2, 3–2, 2–4, 3–2)
Eger, 700 néző. V: Molnár T., Csanádi
EGER: B. Mitrovics – KOVÁCS GERGŐ 3, ERDÉLYI 2, LŐRINCZ 1, Bedő 1, Hosnyánszky 1, Angyal. Csere: Csucskovics 1, Decker Á., Vapenszki 1, Biros B., Szalai G. Edző: Dabrowski Norbert
FTC: Gárdonyi – Marko Csuk, Sz. Mitrovics 1, Varga Dániel 1, Szirányi, MADARAS 4, KATONÁS 1. Csere: Jansik Sz. 1, Nyéki, TÓTH MÁRTON 1, Avramovics 1, Dőry. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 10/2
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/0
Gól – kettős emberelőnyből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Avarmovics (17. p.), Jansik Sz. (22. p.), Csucskovics (30. p.), Kovács Gergő (32. p.), Lőrincz (32. p.), Varga Dániel (32. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Bedő (16. p.)
Piros lap: Gerendás György (19. p.)
Dabrowski Norbert: – Annyira friss még a meccs élménye, hogy most egyszerűen nem tudok mit mondani róla.
Varga Zsolt: – Ha kikaptunk volna, akkor is elismerésemet fejezném ki a csapatomnak, mert végig harcoltak, jól és szívvel játszottak, jól tolerálták a mérkőzés hullámzásait. Ezért is örülök, hogy sikerült pontot szereznünk, mert így végül a beletett munkának lett eredménye. Azt kaptam, amit vártam, jó mérkőzés volt, változatos, az előnyeink nem voltak hatékonyak, de három hete vagyunk együtt, gyakorolni kell.

KAPOSVÁRI VK–BP. RACIONET HONVÉD 10–11 (1–2, 3–4, 3–3, 3–2)
Kaposvár, 350
néző. V: Dodog, Mucskai
KAPOSVÁR: CREAMER – BERTA 2, HEGEDŰS B. 2, Vindisch, Juhász-Szelei 1, Polovics 1. Csere: Kovács O. 1, Palotás S., Pataki, DOBOS D. 2, Sántavy 1. Játékos-edző: Szécsi Zoltán
HONVÉD: DECKER A. – GYÁRFÁS 3, Fazekas T. 1, Kiss G., SZÍVÓS M. 4, Simon A. 1, Fejős 1. Csere: KISS B., Borsós 1, Irmes, Kalanovics, Steinmetz. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 6/2, ill. 9/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 3/3
Kipontozódott: Simon A. (27. p.), Sántavy (28. p.)
Szécsi Zoltán:
– Elöl jók voltunk, elégedett vagyok a Honvédnak dobott tíz góllal. A védekezéssel volt gond, többször is kihagytunk, elaludtunk.
Vad Lajos: – Végig kézben tartva a mérkőzést igazi, profi játékkal nyertünk.

EBP TATABÁNYA–PANNERGY MISKOLC VLC 5–11 (2–3, 2–4, 1–3, 0–1)
Tatabánya, 200
néző. V: Székély B., Kun Gy.
TATABÁNYA: Jászberényi – Vukszanovics 1, Szabó B. 1, Francsics 1, REGŐ 1, Kolarik, Kiss Gy. Csere: Popovics 1, Salamon A., Máthé, Hoppál, Rábavölgyi, Sebestyén. Edző: Zantleitner Tamás
MISKOLC: CSOMA – HALEK 3, MILICSICS 3, Misics 1, Vadovics 1, Lukács D., BOVEN 2. Csere: Lukács Á. 1, Jakab, Kincses, Miklós. Edző: dr. Sike József
Gól – emberelőnyből: 12/0, ill. 8/4
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 1/1
Gól – kettős emberelőnyből: 0, illetve 1/0
Kipontozódott: Misics (26. p.)
Zantleitner Tamás:
– Ott „nyílt szét” a mérkőzés, amikor sorozatban kaptuk az emberfórokat, és ezekkel a lehetőségekkel nem tudtunk élni. Ez döntőnek bizonyult.
Sike József: – Az emberhátrányos védekezésünknek köszönhetjük a győzelmet. De biztos vagyok abban, hogy a felsőházba igyekvő csapatoknak nagyon nehéz dolga lesz Tatabányán.