Férfi vízi BL: a Szolnok nyert, az OSC fontos pontokat vesztett

2017.03.22. 19:14
Aaron Younger (labdával) nem lőtt gólt, de a Szolnok így is simán győzött (Fotó: Mészáros János, MTI)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek nyolcadik fordulójában a Szolnoki Dózsa-Közgép a második félidőben fordulatszámot váltva legyőzte a vendég Brescia csapatát, az OSC viszont otthon nem bírt a Spandauval. A B-csoportban az Eger öt góllal maradt alul a Recco vendégeként.

A-CSOPORT

SZOLNOK–BRESCIA

Szorosan alakult a találkozó, hiszen az első két játékrészben fej-fej mellett haladtak a csapatok. Azonban a félidő után el tudott lépni ellenfelétől a magyar alakulat, és előnyét megtartva diadalmaskodni tudott nyolcadik csoportmérkőzésén – ezzel nyolcadik találkozóján már a hetedik győzelmét aratta a Szolnok.

OSC–SPANDAU

A Szolnok megtette a magáét, legyőzte a Bresciát, így az olasz csapat nem került lépéselőnybe a szintén a harmadik helyre pályázó OSC-vel szemben. Ezután az újbudai csapaton volt sor, hazai pályán kellett volna legyőzni a Spandaut. A papírforma az OSC mellett szólt, és 12 perc után vezetett is 4–1-re.

A hátralévő két és fél negyedben azonban már csak egy gólt lőtt Vincze Balázs csapata, a Spandau pedig közben egyenlített (5–5). Az igen hektikus utolsó percben mindkét csapat megszerezhette volna a győztes gólt, a legvégén Kovács Gábor lőhetett tiszta helyzetből, de hat méterről a vendégek kapuját védő Baksa László fejét találta el, onnan pedig a lécre pattant a labda. Ez a döntetlen könnyen az OSC hatos döntőjébe kerülhet.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTMÉRKŐZÉSEK, 8. FORDULÓ
A-CSOPORT
SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–AN BRESCIA (olasz) 8–4
(2–2, 3–1, 1–1, 2–0)
Szolnok, 700
néző. V: Teixido (spanyol), Putnikovics (szerb)
SZOLNOK:
NAGY V. – PRLAINOVICS 3, Varga D., Mezei, Jansik D., CROUSILLAT 1, Vámos 1. Csere: GOCICS 1, M. Alekszics, Younger, Kis G. 1, Fülöp B. 1. Edző: Cseh Sándor
BRESCIA:
Del Lungo – C. Presciutti, PASKOVICS 1, Bertoli, Ubovics, Rizzo 1, Nora 1. Csere: Guerrato, Randelovics, MUSLIM 1, Napolitano, N. Presciutti. Edző: Alessandro Bovo
Gól – emberelőnyből:
12/2, ill. 13/2
Gól – kettős emberelőnyből:
1/–, ill. –
Kipontozódott:
Bertoli (21. p.), Randelovics (23. p.), Jansik D. (29. p.)
Kiállítva (végleg cserével):
Vámos (32. p.)
Cseh Sándor: –
Jónak tartom az eredményt, amit kiváló hangulatban és egy jó mérkőzésen értünk el. Végig jól védekeztünk, Nagy Viktor pedig újra bravúrosan védett. Azért nem szabad elmenni a hibák mellett, a következő napokban ezeket majd ki kell javítanunk.
Alessandro Bovo: –
Nem kívánt nyilatkozni.

A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–SPANDAU 04 BERLIN (német) 5–5 (1–1, 3–1, 1–2, 0–1)
Nyéki uszoda, 300
néző. V: Bianco (olasz), Naumov (orosz)
OSC: BISZTRITSÁNYI – GÓR-NAGY, Drasko Brguljan, Bátori, Seman 2, Kovács Gábor 1, Nagy Á. Csere: Zalánki 1, Bundschuh, Salamon F. 1, Nikics, Juhász Zs. Edző: Vincze Balázs
SPANDAU: BAKSA – Dedovic 1, Restovic 1, Gielen 1, Mateo Csuk, Marzouki, STAMM 2. Csere: Saudadier, Hamby, Jüngling, Preuss, Küppers. Edző: Petar Kovacsevics
Gól – emberelőnyből: 8/3, ill. 5/3
Kiállítva (végleg cserével): Mateo Csuk (29. p.)
Piros lap: Höhne (22. p.)
Vincze Balázs:
– Annyi gólt lőttünk, mint ők – borzasztóan keveset... Ez azt jelenti, hogy a védekezésünk jól működött, a támadásunk meg gyatrán. Négy egyre vezettünk, és a szokásos problémák előjöttek kiélezett helyzetben. Amit a leginkább szerettem volna, hogy a meccset hasonlóan kézben tartva lépegessünk előre, mint Berlinben. Ez vagy azért, mert teher volt rajtunk, vagy másért, de nem működött.
Petar Kovacsevics: – Nagyon nehéz volt, sok úszással, kevés góllal. Azon voltunk, hogy azokat az elemeket, amik az elmúlt meccseken jól mentek, fejlesszük. Négy egynél az OSC-nek megvoltak a lehetőségei, hogy lezárja a meccset, de nem tette meg. Jól védekeztünk, és ez volt a kulcs.

PRO RECCO–EGER

Az Eger szerény győzelmi reményekkel vágott neki az olaszországi útnak, és nem is sikerült elcsúfítania a Pro Recco százszázalékos mérlegét. Lehetett volna szorosabb is a mérkőzés, hiszen még a záró negyed elején is csak három gól volt a két csapat között, de a hazaiak győzelmét összességében nem fenyegette veszély.

B-CSOPORT
PRO RECCO (olasz)–ZF-EGER 9–4 (3–1, 2–1, 1–1, 3–1)
Genova, 800
néző. V: Alexandrescu (román), Duraskovics (montenegrói)
RECCO: Volarevic – SUKNO 2, DI FULVIO 3, Ivovics 1, D. Pijetlovics 1, Mandics 1, Fondelli. Csere: Figlioli, Aicardi, Echenique, Bodegas, Molina 1. Edző: Vladimir Vujaszinovics
EGER: B. Mitrovics – Kovács Gergő 1, Milos Csuk 2, Hosnyánszky, Hárai, Vapenszki 1, Decker Á. Csere: Bedő, Lőrincz, Biros B., Csucskovics, Angyal. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 7/4, ill. 9/1
Gól – ötméteresből: –, ill. –
Kipontozódott: Fondelli (25. p.), Bodegas (26. p.)
Dabrowski Norbert:
– A védekezésünk rendben volt, az döntötte el a mérkőzést, hogy két emberelőnyünkből is mi kaptunk gólt lefordulás után, illetve az olaszok emberhátrányos játéka egyébként is jól működött. A Barceloneta vereségével továbbra sem vagyunk rossz helyzetben, de a Partizan elleni mérkőzés sem lesz könnyű két hét múlva. Nagyon oda kell majd figyelnünk, de ott el tudjuk dönteni a továbbjutás sorsát. Egyelőre azonban még a szombati OSC elleni bajnokira koncentrálunk.

Partizan (szerb)–Hannover (német) 13–9
Dubrovnik (horvát)–Barceloneta (spanyol) 11–10